Čtvrtek 28. října 2021, Den vzniku samostatného československého státu
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Další cestovka v potížích: SporTour jde do insolvence

Ekonomika

  16:11
PRAHA - Cestovní kancelář SPORTour je ode dneška v insolvenčním řízení. Rozhodl o tom pražský městský soud na návrh věřitele. Majitelem SPORTour je podnikatel Karel Vacek. Soud zároveň vyzval ostatní věřitele, aby přihlásili své pohledávky.
Lyžař - ilustrační foto.

Lyžař - ilustrační foto. foto: Lidové noviny

Cestovní kancelář nyní nemůže nakládat se svým majetkem. Na webu "cestovky" se zatím žádné prohlášení neobjevilo. Na jediném zveřejněném kontaktu se nikdo nehlásí, formuláře na nákup ubytování však fungují.

Jde o malou cestovní kancelář, která se zaměřuje na tuzemské hory a Alpy, které nabízí českým i zahraničním turistům. Podle zveřejněného certifikátu na stránkách kanceláře vypršelo pojištění proti úpadku u České podnikatelské pojišťovny už loni v říjnu.

Jediným majitelem "cestovky" je podnikatel Karel Vacek, který dříve vlastnil také provozovatele lyžařských areálů společnost Snowhill. Před rokem Vacek Snowhill prodal podnikateli v gumárenství Tomáši Němcovi. Jedním z důvodů prodeje mohly být podle tehdejší zprávy serveru Týden.cz stamilionové dluhy Snowhillu.

SPORTour sloužil zřejmě jako servisní organizace Snowhillu, kterému zajišťoval přísun turistů. Podle mluvčího Asociace českých cestovních kanceláří a agentur Tomia Okamury měla kancelář ročně zhruba 2000 klientů, zda má nějaké i nyní není jasné.

Vacek se aktuálně zdržuje v Rakousku a s novináři nechce hovořit. "Když jsme ho kontaktovali, aby nám situaci vysvětlil, ukončil hovor s tím, že ho to nezajímá a že se o tom nebude bavit," uvedl Okamura.

Autor:

Otužování podle Wima Hofa je nebezpečné. Hrozí zástava, říká kardiolog Táborský

Premium Otužování je nejlepší prevence proti těžkému průběhu nemoci covid-19. Lidé mají větší šanci, že neskončí v nemocnici,...

Dětem, kterým pomáháte moc, mozek nepracuje správně, říká speciální pedagožka

Premium „Kdybychom k dětem v batolecím a předškolním věku přistupovali v některých oblastech víc ,postaru‘, měli bychom méně...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Mohlo by vás zajímat