Středa 30. září 2020svátek má Jeroným, Ráchel 7 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Ztrátový Leo Express vyšle autobusy do Varšavy a propojí Vídeň se Lvovem

Autobus společnosti Leo Express. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Autobus společnosti Leo Express. | foto: Leo Express

PRAHA Tuzemský dopravce Leo Express plánuje od konce června zahájit provoz autobusové linky mezi Vídní a ukrajinským Lvovem a spojení z Bohumína do Varšavy, které navazuje na železniční spoj společnosti z Prahy.

Trasu z Prahy do polské metropole pak cestující vlakem i autobusem urazí podle rezervačního systému společnosti za devět hodin a devatenáct minut. Spojení Lvova a Vídně pak potrvá přes čtrnáct hodin.

Celkem společnost Leo Express provozuje pětici vlaků a spolu s partnery čtyři autobusy. S rozšířením linek do Polska a Ukrajiny od 30. června jejich počet vzroste na devět.

O něco rychleji jezdí z Prahy do Varšavy například přímé mezistátní expresy Českých drah, které zhruba 750 kilometrů dlouhou trasu urazí za necelých osm hodin. Z autobusových dopravců provozují přímé spojení například společnosti Ecolines nebo Comvia Bus. Délka jízdy u čistě autobusového spojení se pohybuje kolem deseti hodin.

Soukromý Leo Express loni snížil ztrátu na 67 milionů korun ze 135 milionů v roce 2014. Tržby společnosti, která provozuje kromě železničního spojení mezi Prahou a Košicemi několik autobusových linek, vzrostly o 80 milionů korun na zhruba 260 milionů korun. Majitelem firmy a předsedou představenstva je podnikatel Leoš Novotný.

Počet autobusových spojení provozovaných pod značkou Leo Express se zavedením dvou nových linek zvýší na šest. Konkrétně jde o spoje Praha - Český Krumlov, Bohumín - Krakov, Přerov - Zlín, Košice - Mukačevo, Bohumín - Varšava, Lvov - Vídeň. Kromě toho společnost provozuje železniční spojení Praha - Prešov - Košice a Praha - Staré Město u Uherského Hradiště.

Feťáci lásky stále hledají, ale nikdy nenajdou, říká párový terapeut Vojtko

Psycholog Jan Vojtko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Lásku si často pleteme se zamilovaností, ale vztah je práce, která nikdy nekončí. „Tolerance není ten správný klíč ke...

Můžete skoro všechno, nemusíte nic. Jak probíhají swingers party v Česku

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Swingers kluby, tedy místa neřesti, kde si páry mezi sebou střídají partnery a užívají si i těch nejdivočejších...

Střeva můžou i za naše štěstí či obezitu, říká molekulární biolog Ryšávka

Molekulární biolog Petr Ryšávka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Za civilizační choroby (např. alergie), ale i za vážné nemoci může mimo jiné vybíjení bakterií ve střevní mikroflóře....

Rychlá zdravá svačinka? Hledáme 40 testerek, které vyzkouší Sunar BIO kapsičky
Rychlá zdravá svačinka? Hledáme 40 testerek, které vyzkouší Sunar BIO kapsičky

Ve spolupráci se Sunarem, tradičním českým výrobcem dětské výživy, jsme si pro vás připravili velké testování BIO kapsiček.