10. listopadu 2018 17:15 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Legendární nožík rybička je nově z recyklovaných kapslí od kávy. Edice je určená hlavně sběratelům

Nožík „rybička“, nezbytná součást výbavy každého kluka. Na rozdíl od vaší... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nožík „rybička“, nezbytná součást výbavy každého kluka. Na rozdíl od vaší... | foto: MAFRA - Jindřich Mynařík

Mikulášovice (Děčínsko) Legendární nožík rybička má novou podobu. Jeho střenky jsou vyrobeny z recyklovaných kapslí od kávy. Limitovaná edice je určena hlavně sběratelům. Firma Mikov z Mikulášovic na Děčínku chce tímto způsobem ukázat možnost využití recyklované suroviny, řekl mluvčí podniku Bedřich Jetelina.

Mikov rybičku vyrobil podle návrhu Michala Froňka z ateliéru Olgoj Chorchoj. Nožík je navržen v minimalistickém designu s přihlédnutím k podobě rybičky, která již více než sto let oslovuje generace dětí i dospělých. Obráběné střenky jsou z recyklovaného hliníku z použitých kapslí Nespresso, čepel i pero jsou z nerezové oceli.

Do prodeje míří 1000 kusů, pořídit si výrobek lidé mohou v prodejnách Nespresso. Výtěžek z prodeje limitované edice chce Mikov věnovat na podporu Nadace Terezy Maxové.

Důležitým cílem prodeje je podle firmy upozornit na potřebu správného nakládání s odpady a ekologický přístup k životu. „Oba tyto body patří mezi důležité hodnoty, ze kterých vychází i podnikání firmy Mikov,“ podotkl mluvčí podniku, který sídlí v centru Českého Švýcarska.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz