Sobota 6. června 2020svátek má Norbert 18 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Nedostatkové zboží? Třetinková plzeň v regálech obchodů stále chybí

Ani po šesti dnech se situace v prodejnách nezlepšila. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ani po šesti dnech se situace v prodejnách nezlepšila. | foto: prazdroj.cz

PRAHA Plzeňský Prazdroj má od minulého týdne problémy se zásobováním svých odběratelů. Na pultech pražských velkoobchodů už skoro týden chybí některé typy plzeňského lahvového piva. Ke zlepšení situace však zatím nedošlo.

Podle pátečního vyjádření tiskové mluvčí Plzeňského Prazdroje Kateřiny Krásové se pivovar snažil dohnat zpoždění dodávek a sliboval nápravu právě na začátku tohoto týdne. 

O šest dní později se však situace v pražských prodejnách zlepšila jen částečně. Třetinková plzeň stále není ani ve třech pražských velkoprodejnách Makro, kde většinou nakupují podnikatelé. „Objednáváme ji denně, ale není. Neseženete ji v celé Praze,“ řekl vedoucí oddělení nápojů v jedné z poboček Makro. Stejně tak chybí třetinkové balení plzně v prodejnách JIP, které se také specializují na zásobení restaurací. 

Podle mluvčí Krásové si firma uvědomuje, že vzhledem k teplému počasí nenaplňuje aktuální poptávku, ačkoli podle jejích slov v posledních deseti dnech „dodali na trh téměř stejný objem piva jako vloni.“ Přesto neupřesnila, kdy firma vzniklé problémy vyřeší. „Předpokládáme, že k pokroku dojde v průběhu několika následujících týdnů. Za vzniklou situaci se všem našim zákazníkům velice omlouváme,“ uvedla mluvčí.

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...

Hledáme 80 testerek: Vyzkoušejte s námi tapiokový puding od Dr. Oetker
Hledáme 80 testerek: Vyzkoušejte s námi tapiokový puding od Dr. Oetker

Vyzkoušejte s námi lahodný, bezlepkový tapiokových puding Dr. Oetker. Stačí se zaregistrovat jako testerka a do komentářů odpovědět na otázku.