11. června 2015 18:21 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Nedostatkové zboží? Třetinková plzeň v regálech obchodů stále chybí

Ani po šesti dnech se situace v prodejnách nezlepšila. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ani po šesti dnech se situace v prodejnách nezlepšila. | foto: prazdroj.cz

PRAHA Plzeňský Prazdroj má od minulého týdne problémy se zásobováním svých odběratelů. Na pultech pražských velkoobchodů už skoro týden chybí některé typy plzeňského lahvového piva. Ke zlepšení situace však zatím nedošlo.

Podle pátečního vyjádření tiskové mluvčí Plzeňského Prazdroje Kateřiny Krásové se pivovar snažil dohnat zpoždění dodávek a sliboval nápravu právě na začátku tohoto týdne. 

O šest dní později se však situace v pražských prodejnách zlepšila jen částečně. Třetinková plzeň stále není ani ve třech pražských velkoprodejnách Makro, kde většinou nakupují podnikatelé. „Objednáváme ji denně, ale není. Neseženete ji v celé Praze,“ řekl vedoucí oddělení nápojů v jedné z poboček Makro. Stejně tak chybí třetinkové balení plzně v prodejnách JIP, které se také specializují na zásobení restaurací. 

Podle mluvčí Krásové si firma uvědomuje, že vzhledem k teplému počasí nenaplňuje aktuální poptávku, ačkoli podle jejích slov v posledních deseti dnech „dodali na trh téměř stejný objem piva jako vloni.“ Přesto neupřesnila, kdy firma vzniklé problémy vyřeší. „Předpokládáme, že k pokroku dojde v průběhu několika následujících týdnů. Za vzniklou situaci se všem našim zákazníkům velice omlouváme,“ uvedla mluvčí.

Lidovky.cz