5. srpna 2015 12:30 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Také jsem korumpoval hospody. Ale je to cesta do pekel, říká Bernard

Spolumajitel pivovaru Bernard Stanislav Bernard. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Spolumajitel pivovaru Bernard Stanislav Bernard. | foto: Lidové noviny

HUMPOLEC Vlastníci minipivovarů, kterých je v Česku na tři stovky, by měli poděkovat podnikateli Stanislavu Bernardovi. Spolumajitel humpoleckého pivovaru, který nese jeho jméno, před dvaceti lety prosadil diferencovanou spotřební daň.

Minipivovary dodnes těží z toho, že na daních zaplatí méně, zatímco Bernard už se dostal do kategorie těch velkých bez nároku na úlevy.

Sám Bernard věří, že nastavení daní pořád Česku pomáhá k mimořádné bohatosti druhů piva.

„Pravda, velcí hráči jsou zprivatizovaní nadnárodními korporacemi, ale pozitivní je, že kromě nich tu vzniklo mnoho mini-, mikro- či restauračních pivovarů, které trh zásobují nepřeberným množstvím různých speciálů,“ říká Stanislav Bernard.

Známý podnikatel také kritizuje velké pivovary, protože podle něj fakticky předkládají hospodským korupční nabídky. Ostatně on sám se k těmto praktikám načas uchýlil také. „Ale po několika letech jsme si ověřili, že to je cesta do pekel.“

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!