Neděle 5. července 2020Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje 12 °C polojasno Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Vaněk dělá v Pekle na talíři reklamu dodavatelům, kárá ho televizní rada

Gastonomický expert Roman Vaněk ve svém království - Pražském kulinářském institutu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Gastonomický expert Roman Vaněk ve svém království - Pražském kulinářském institutu. | foto: Lidovky.cz

PRAHA Internetový pořad Peklo na talíři, kritizující kvalitu potravin v Česku, obsahuje podle Rady pro televizní a rozhlasové vysílání skrytou reklamu. Rada se kvůli videu, ve kterém známý gurmet Roman Vaněk vychvaluje konkrétního dodavatele ovoce, obrátila na společnost Seznam.cz, aby sjednala nápravu.

Podle televizní rady musí být diváci pořadu prezentovaného jako spotřebitelský servis předem upozorněni, že obsahuje reklamní sdělení.

V díle zaměřeném na ovoce a zeleninu měl totiž Vaněk podle rady doporučovat obchod Kunratická stodola, která je hlavním dodavatelem ovoce a zeleniny do Pražského kulinářského institutu, jemuž Vaněk šéfuje.

ČTĚTE TAKÉ:

Co konkrétně televizní radě vadí? Dvě věty. Jedno doporučení Romana Vaňka: „... a vy když pojedete třeba kolem Kunratic, stavte se u Honzy v Kunratický stodole, protože to stojí rozhodně za to.“. Zápis z jednání rady uvádí také výrok majitele ovocnářského obchodu: „... v dobrém zelinářství by vám měli dát ochutnat nebo rozříznout ten plod, abyste viděli dovnitř nebo ochutnat. Tak nebojte se o to říct, je to standard alespoň u nás v Kunratický 'stodole'.“.

ČTĚTE TAKÉ:

Rada se obrátila na Seznam.cz, který na svém videoportálu Stream.cz pořad nabízí ke zhlédnutí. Do lhůty 30 dní by tak mělo být video označeno jako reklamní.

Internetová společnost se o upozornění televizní rady dozvěděla až po dotazu serveru Lidovky.cz. „Opravdu nejsme z těch, kdo by do spotřebitelských pořadů chtěli dostávat skrytou reklamu,“ vyjádřila se mluvčí Seznamu Irena Zatloukalová.

„Na základě tohoto oznámení máme danou lhůtu, ve které máme sjednat nápravu. Epizody tedy budou upraveny tak, aby bylo zřejmé, že se o skrytou reklamu nejedná,“ dodala mluvčí.

Neurolog: Alzheimera a parkinsona může ovlivnit strava. Opatrně s mléčnými výrobky

Ostravský neurolog David Školoudík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jako jeden z mála na světě dokáže vyčíst z ultrazvukových snímků riziko Parkinsonovy, Alzheimerovy a dalších chorob....

Virus se mění pod rukama. Přírodní izoláty se tak nechovají, vysvětluje Peková

Molekulární bioložka a genetička Soňa Peková. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Do povědomí širší veřejnosti se molekulární bioložka a viroložka Soňa Peková z laboratoře Tilia dostala pro své neshody...

Vlci útočí. Rodina z Beskyd se bojí o dcery i o turisty

Smečka vlčích mláďat v Javorníkách (7. 8. 2019) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Klidný život rodiny žijící v beskydské obci Hrádek blízko Jablunkova, změnil útok vlků. „Sedmiletá dcera ráda chodí se...