26. prosince 2016 16:28, aktualizováno  16:32 Lidovky.cz > Byznys > Média

I na Boží hod lákaly pohádky. Nejvíc diváků měla Slíbená princezna na ČT1

Ústřední dvojici v nové pohádce České televize ztvárnili Jan Cina a Marta... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ústřední dvojici v nové pohádce České televize ztvárnili Jan Cina a Marta... | foto: Česká televizeReprofoto

PRAHA Na Boží hod, stejně jako na Štědrý den, přilákala nejvíce diváků k televizním obrazovkám premiéra pohádky v České televizi. Pohádku Slíbená princezna sledovalo téměř 1,9 milionu dětských i dospělých diváků, což představuje ve skupině nad čtyři roky podíl téměř 38 procent.

Podle serveru Mediaguru.cz si i v neděli udržela ČT nejvyšší podíl na sledovanosti s 41 procenty v kategorii diváků nad 15 let. Na Štědrý den to bylo o 11 procentních bodů více. Následuje skupina Nova s 26 procenty a Prima s podílem 17 procent.

Marta Dancingerová hraje v pohádce Slíbená princezna zlatovlasou princeznu...
Jitka Čvančarová a Martin Stránský v rolích krále a královny.

Druhým nejsledovanějším pořadem dne byla s 1,34 milionu diváků podvečerní komedie z roku 1977 Jak vytrhnout velrybě stoličku na ČT1, třetí místo pak obsadila Nova, která v hlavním večerním vysílacím čase nasadila pohádku S čerty nejsou žerty. Tu si nenechalo ujít 1,3 milionu lidí starších 15 let.

Premiérová pohádka přilákala nejvíce diváků i na Štědrý den. Příběh Pravý rytíř si vybralo v průměru 2,7 milionu lidí ve věku od 15 let. ČT1 měla na Štědrý den nejvyšší večerní i celodenní sledovanost a odvysílala také prvních osm nejsledovanějších pořadů za celý den.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!