9. července 2015 23:50 Lidovky.cz > Byznys > Média

LN: Aféra Růžička už mění pravidla pro malé hokejisty

Vladimír Růžička. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vladimír Růžička. | foto: ČTK

PRAHA Byznys s dětmi, v němž z rodičů tahají hokejové kluby i statisíce korun. Tak vidí platby za přestup malých hokejistů mezi kluby jejich rozhořčení rodiče, kteří částku musí namísto nového klubu zaplatit ze svého. Funkcionáři však platbu takzvaného výchovného vnímají jako ochranu investice a náhradu nákladů.

Nejde přitom o malé peníze: tabulkové odstupné se podle věku pohybuje mezi 10 a 300 tisíci korun. Juniorskému hokeji se věnuje 23 tisíc dětí. Zaběhnutá praxe ale dozná změn. A je docela možné, že hokejovým příkladem se budou inspirovat i ostatní sporty.

I kvůli kauzám z nedávné doby v čele s případem v Jindřichově Hradci, kdy děti přes rok nemohou hrát poté, co se rodiče ve zlém rozešli s tamním klubem a založili si vlastní.

Přispělo i dění okolo už bývalého reprezentačního kouče Vladimíra Růžičky, který za podivných okolností inkasoval půl milionu korun od otce juniorského hráče. Jednou z verzí je, že peníze, které přebíral, byly určeny na přestup. Růžička nakonec peníze vrátil.

„Návrhy na úpravu výchovného připravuje skupina, v jejímž čele je viceprezident svazu Petr Bříza. Jejím úkolem je najít vybalancované řešení, které by reflektovalo zájmy jak klubů, tak hráčů nebo rodičů,“ říká mluvčí Českého svazu ledního hokeje Zdeněk Zikmund.

 

Adam  Junek

Autor

Adam Junekadam.junek@lidovky.czČlánky
Premium

Gott šel měsíc před smrtí do Archivu bezpečnostních složek. Měl čisté svědomí, říká Špátová

Dokumentarista Olga Malířová Špátová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ten titulek musím hned opravit, protože Olga Špátová s Karlem Gottem prožila vlastně roky dva. Už před deseti lety, k...

Premium

Audioknížka o životě Jeana-Paula Belmonda, vyprávěná Jiřím Krampolem. Zcela zdarma

Belmondo Mých tisíc životů | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jiří Krampol daboval Belmonda ve 28 filmech a jeho hlas je tak s tímto hercem téměř neoddělitelně spojen. Stylově tedy...

Premium

Červenobílý život na hraně. Čína se zlobí, Tvrdík i celá Slavie trnou

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Žádná legrace to není. Aspoň pro slávisty určitě ne. Sám prezident republiky naznačil, že do slavného fotbalového klubu...