Středa 25. listopadu 2020svátek má Kateřina 2 °C mlha Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Revoluce na Instagramu. Společnost začne mladým lidem skrývat některé příspěvky

Kim Kardashian.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kim Kardashian. | foto: Instagram

PRAHA Sociální síť Instagram chystá novinku. Nedospělým uživatelům přestane zobrazovat příspěvky propagující dietu a plastické operace. Podle společnosti se jedná o prevenci před psychickými problémy, které někteří nezletilí kvůli sociálním sítím mají.

Instagram, na němž uživatelé sdílejí fotografie, se podle svých představitelů dlouhodobě snaží podnikat kroky směrem k tomu, aby byl bezpečnou platformou pro všechny uživatele bez ohledu na věk. Nechce tak poskytovat špatný příklad ani nezletilým...

Podle Buzzfeed News se provozovatelé sítě rozhodli, že aplikace přestane zobrazovat příspěvky propagující produkty a služby spojené s dietami a plastickými operacemi mladším 18 let.

Uživatelé, kterým není 18 let si nyní neprohlédnou všechny obrázky.

Uživatelé, kterým není 18 let si nyní neprohlédnou všechny obrázky.

Instagram považuje za nesprávné, aby si nedospělí uživatelé připouštěli, že právě produkty na hubnutí jsou správnou cestou, jak být spokojený.

Společnosti, jejichž předmětem podnikání jsou produkty nebo služby spojené s hubnutím, tak budou nuceny přehodnotit, zda se jim vyplatí investovat do tzv. influencerů, kteří produkty právě na instagramu za určitý obnos peněz prezentují. Cílí totiž zejména na mladé uživatele.

Nemusí přitom jít o jedinou radikální změnu, kterou společnost v brzké době uskuteční. Testuje totiž i skrytí informací o tom, kolik lajků která fotka nasbírala, což ze všech uvažovaných instagramových změn vyvolalo vůbec největší ohlas.

Instagram plánuje další novinky.

Instagram plánuje další novinky.

Influencerům, tedy uživatelům Instagramu, kteří za peníze dělají svými příspěvky reklamu, může tato změna uškodit. Zadavatelská firma si totiž nebude moci snadno udělat přehled o vlivu a dosahu reklamy.

Čeká nás válka generací, mladí jsou v depresi a naštvaní, říká klimatolog

Václav Cílek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Klimatolog, geolog, filozof a popularizátor vědy Václav Cílek dlouhá léta varuje před klimatickými změnami, před...

BMW X7 vs. Mercedes-Benz GLS: Čím umí zaujmout obři SUV

BMW X7 vs. Mercedes-Benz GLS | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Tahle dvě auta patří k největším SUV na trhu, delší je pouze Rolls-Royce Cullinan. Zatímco Mercedes má ve třídě obřích...

Pokus, na který se zapomnělo. Z rybky z PET lahve je kapitální sumec albín

Petr Fišer se zlatým sumcem. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Před čtrnácti lety vypustil Petr Fišer do nádrže ve Svatém Jiří u Chocně malou zlatou rybku.Teď je z ní 152 centimetrů...