18. března 2016 16:30 Lidovky.cz > Byznys > Média

Twitter potichu spustil upřednostňování atraktivních příspěvků. Jak to vypnout?

Twitter CEO Dick Costolo (vpravo) slaví úspěch s investory. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Twitter CEO Dick Costolo (vpravo) slaví úspěch s investory. | foto: Reuters

PRAHA Po vzoru Facebooku začala sociální síť Twitter doporučovat zajímavé příspěvky a dávat jim přednost před ostatními. Až kousek níže se teprve zobrazují tweety klasicky - chronologicky podle času. Funkce nejdříve byla dobrovolná, nyní ji ale společnost potichu zapnula všem.

Tohle je důležité, vyhodnotí nově algoritmus sociální sítě Twitter a příspěvek umístí na první místa seznamu zpráv, aby ho uživatel nepřehlédl.

Ač si funkci mohli lidé zprvu aktivovat dobrovolně, nyní se potichu - bez pompézního ohlášení - zapnula všem. Zatím jde však funkci jednoduše vypnout.

Twitter tvrdí, že díky doporučování příspěvků se u zajímavých tweetů objevovalo víc reakcí a sdílení. Twitter není jedinou sítí, která sáhla k tomuto kroku. Podobný způsob upozorňování na atraktivní fotky zavádí i Instagram.

Twitter nyní prochází změnami. V roce 2011 koupil za 40 milionů dolarů populární aplikaci Tweetdeck. Její vývoj ale teď pro desktopy ukončil a bude se soustředit čistě na webovou verzi.

Jak novou funkci u Twitteru vypnout?

1.) Stačí jít do nastavení profilu.

Klikněte na nastavení účtu.

Klikněte na nastavení účtu.

2.) Kliknout na záložku Účet

Vypněte položku Časová osa.

Vypněte položku Časová osa.

3.) Najet na položku Zobrazit nejlepší tweety jako první a funkci vypnout.

Nyní bude vše fungovat jako před změnou. Funkce se pak může stejným způsobem zase zapnout.

Twitter slaví 10 let

Základní fakta o komunitním serveru Twitter, který 21. března slaví deset let od zaslání prvního tweetu:

  • Twitter je bezplatnou službou, jejímž prostřednictvím si uživatelé mohou sdělovat vzkazy ve zprávách o délce do 140 znaků.
  • Společnost má přes 320 milionů aktivních uživatelů, kteří posílají 500 milionů zpráv denně.
  • Asi 254 milionů uživatelů žije mimo Spojené státy. Světová sociální síť Facebook má pro srovnání asi 1,5 miliardy uživatelů.
  • Firma Twitter má 3900 zaměstnanců a sídlí v San Francisku. Po celém světě má 35 poboček. V roce 2013 firma vstoupila na newyorskou akciovou burzu.

Zdroj: ČTK

Lidovky.cz