Úterý 29. září 2020svátek má Michal 13 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Stanice ČRo Plus bude nově k poslechu i na krátkých vlnách

Český rozhlas. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Český rozhlas. | foto: Lidové noviny

PRAHA Vláda schválila novelu zákona, která má umožnit rozšíření příjmu stanice ČRo Plus na velmi krátkých vlnách. Podle návrhu ministerstva kultury by stanici v tomto pásmu mohlo naladit až 80 procent obyvatelstva. Norma rovněž pro program mluveného slova zakotvuje zákaz zařazování reklamy a teleshoppingu.

Tvrdí to s odvoláním na své zdroje agentura ČTK. Hlavním účelem novely je umožnit rozšíření příjmu ČRo Plus na velmi krátkých vlnách. V současné době v tomto pásmu vysílá pouze v Praze a okolí, a to v dopoledním a odpoledním bloku.

Po celý den je pak šířeno v digitálních sítích a v pásmu středních vln od 16:00 do 24:00. Stávající celoplošné šíření programu na středních vlnách a prostřednictvím jiných digitálních sítí zůstává nedotčeno.

ČTĚTE TAKÉ:

Připojeným návrhem se napravují také některé legislativně technické nedostatky, mimo jiné se mění termín předkládání Výroční zprávy Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Poslanecké sněmovně. Ministerstvo kultury při předložení materiálu uvedlo, že z navrhované právní úpravy neplynou žádné nároky na státní rozpočet ani ostatní veřejné rozpočty.

ČRo Plus funguje rok

ČRo Plus vznikl v loňském roce sloučením tehdejších samostatných stanic ČRo Česko, ČRo 6 a ČRo Leonardo. Stanice posluchačům kromě zpravodajství přináší náročnější publicistiku a vzdělávací pořady hlavně v oblasti vědy.

Český rozhlas v současnosti reprezentuje osm celoplošných stanic, z toho Radiožurnál, Dvojka a Vltava jsou vysílané především analogově v pásmu VKV, dalších pět stanic je šířeno jinou cestou. Vedle toho ČRo vysílá 13 regionálních stanic.

,

Biolog Komárek: Jsme účastníky největšího sociologického experimentu všech dob

Biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří románů Stanislav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Měsíce trvající pandemie nám převrátila životy naruby. Známý biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří...

Brzy dospěju do bodu, kdy si účet na Facebooku zruším, říká Lucie Výborná

Lucie Výborná | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Je to hra. Hra, která by měla být přínosná, užitečná, inspirativní,“ říká o své práci moderátorka Českého rozhlasu...

Proč koronavirus už téměř nezabíjí. Vytratí se, nebo se vrátí ještě silnější?

Zdravotník odebírá vzorky pro testování na covid-19 v indické Kalkatě. (23.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Koronavirus je záhadný. Nečitelný. I když ho zkoumají ti nejchytřejší lidé, pořád o něm víme málo. Chová se jinak. Je...

Charitativní akce: Praním prádla svých ratolestí pomůžete maminkám v azylových domech
Charitativní akce: Praním prádla svých ratolestí pomůžete maminkám v azylových domech

Do 30. 9. 2020 z každého zakoupeného produktu Lovela Baby půjdou 3 Kč na pomoc azylových domů Armády spásy.