23. června 2016 16:18 Lidovky.cz > Byznys > Média

Zeman v živém přenosu zmlkl v půlce věty. ČT vyhořel přenosový vůz

Prezident Miloš Zeman na tiskové konferenci. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Prezident Miloš Zeman na tiskové konferenci. | foto: čt24.czReprofoto

PRAHA Během živého vysílání prezident Miloš Zeman náhle utichl a na České televizi se na chvíli rozhostila tma. Mohl za to nečekané selhání techniky, neboť vyhořel přenosový vůz. Tiskovou konferenci k reorganizaci policie šlo i tak sledovat v reálném čase. Mluvčí hlavy státu ji pokrýval na své nové OVTV.

Prezident Miloš Zeman promlouval na tiskové konferenci k reorganizaci policii, kvůli které se rozhádala vláda. Když ale došlo na dotazy přítomných novinářů, u druhé otázky selhala technika a přenos se vypnul v půlce věty hlavy státu.

„Došlo k technickému selhání přenosového vozu, jako vždy ale jistíme přenos druhou kamerou a celý záznam konference tak odvysíláme, jakmile to bude možné,“ sdělila serveru Lidovky.cz mluvčí České televize Alžběta Plívová.

O problému na svém twitterovém účtu informoval i zástupce šéfredaktora zpravodajství České televize František Lutonský. „Vyhořel nám přenosový vůz,“ napsal.

Česká televize ale nebyla jediná, která živě vysílala projev hlavy státu. Celou tiskovou konferenci odvysílala i nová OVTV na Facebooku a Twitteru pod taktovkou hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka.

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz