3. května 2013 15:19 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Francouzské jogurty Yoplait v Česku neuspěly, firma po 17 letech končí

Yoplait - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Yoplait - ilustrační foto | foto: Reprofoto

PRAHA Francouzská firma Yoplait, známá především výrobou jogurtů, se stahuje z českého trhu, neobstála v konkurenčním boji. Už předloni výrobce mléčných produktů uzavřel svoji továrnu ve Slušovicích a začal výrobky dovážet z Francie.

Dovoz z Francie se ukázal jako dlouhodobě prodělečný a firma nebyla schopná konkurovat ostatním hráčům na trhu, kteří vyrábějí v Česku. Zprávu o odchodu Yoplait z Česka přinesl server Týden.cz.

Podle serveru dostalo ke konci dubna všech zhruba 30 zaměstnanců Yoplait Czech výpověď. Do července bude firma ještě vyřizovat poslední objednávky na zboží. Podnik také v poslední době utlumil reklamu. O zakázky tak přijde řada mediálních agentur.

Yoplait Czech patřila k významným prodejcům mléčných kysaných výrobků a zakysaných smetan na českém trhu. Mezi hlavní konkurenty francouzského výrobce patří Madeta, Olma a Danone. Své mléčné produkty do Česka dovážejí také Müller a Zott.

Globálně spadá Yoplait pod koncern General Mills. Hned po cereáliích jsou jogurty největší byznys této společnosti.

Lidovky.cz, ČTK

Vlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní
Vlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní

Krkonošský národní park (KRNAP) v loňském roce navštívilo téměř 3,8 milionu lidí. Negativním dopadem masové turistiky je velké množství odpadků, které po sobě lidé v přírodě zanechávají. Dobrovolníci jich každoročně sesbírají skoro 3 tuny.

Najdete na Lidovky.cz