Sobota 15. srpna 2020svátek má Hana 16 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Způsobí karanténa baby boom? Snažte se a sázejte, výsledek můžete ovlivnit

Ilustrační snímek  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační snímek | foto: Reprofoto

PRAHA Sázková kancelář Fortuna v souvislosti s koronavirem vypsala zajímavou mimosportovní kursovou nabídku, jejíž výsledek můžete sami pozitivně ovlivnit.

V prosinci 2020 se v Česku narodí 10 000 a více dětí. Tak zní nově vypsaná sázka se současným kurzem 3,15. Chcete-li zhodnotit vaše úspory i v těchto nelehkých časech, můžete se přičinit. 

Pro srovnání – v České republice se mezi lety 2008 a 2018 narodilo každý rok okolo 110 tisíc dětí, prosinec obvykle ale mezi nejsilnější měsíce nepatřil. Oproti tomu největší nuda bývá zřejmě na podzim. Uvádí to český statistický úřad. Rok 2020 ale začal poněkud netradičně.

Nedostatek kondomů hraje do karet

Největší světový producent kondomů Karex Berhad v Malajsii musel v rámci koronavirových opatření zastavit výrobu a globálně tak nedostatek prezervativů.

Firma vyrábí zhruba pětinu kondomů na celosvětovém trhu, v uplynulých deseti dnech ale ve svých třech malajsijských továrnách kvůli restriktivním vládním opatřením nevyrobila ani jediný kus.

Podle agentury Reuters se jedná o výpadek zhruba 100 milionů kondomů, které například prodává firma Durex či je distribuují humanitární programy jako Populační fond OSN (UNFPA). Nyní firma dostala výjimku a produkci může obnovit s podmínkou, že v provozech bude jen polovina pracovníků.

K používání ochrany před nechtěným otěhotněním páry žijící ve společné karanténě přitom v posledních dnech na tiskové konferenci se skotskou první ministryní vyzvala například skotská lékařka Catherine Calderwoodová.

Porody se jaksi odkládat nedají, upozornila Calderwoodová. Vzhledem k současné situaci by však podle ní nebylo dobré, aby kolem Vánoc nemocnice ochromil vysoký počet nastávajících matek.

Na podzim může přijít katastrofa, varuje bývalý viceguvernér centrální banky

Pro Čechy je nebe nízko, píše ve své knize Mojmír Hampl. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Patří mezi nejtalentovanější a nejznámější ekonomy v Česku. V pouhých 32 letech se stal viceguvernérem České národní...

Velké srovnání cen zubařských zákroků. V regionech se liší i o tisíce

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Stomatologie je už léta oborem, v němž pacienti musí hodně platit. Pomalu se to ale mění. Akutní péče je díky větší...

Radit lidem, aby během pandemie seděli doma, byla chyba, říká Pavel Pafko

Přední chirurg a brzy osmdesátník Pavel Pafko má za sebou tři etapy... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zdůrazňuje, že není žádný king, ani se nepovažuje za mimořádně talentovaného. Pavel Pafko prý jen pracoval víc než...