130 let

Diskuze

NÁVOD: Jak vymáhat u banky poplatky za úvěr či hypotéku

Již dva klienti se domohli u svých bank navrácení poplatků za vedení úvěrového účtu. Server Lidovky.cz vám nyní přináší návod, jak můžete vrácení těchto poplatků požadovat i vy.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
MLHJ

M. Heřmánková Jašková

7. 2. 2013 20:10
žádost

Tak jsem si podala žádost o vrácení poplatků za vedení účtů u české spořitelny.a.s. - včera a dnes telefon,že mě nic nevrátí. Jak dál pokračovat?

0 0
možnosti
JT

J. Tachovský

20. 11. 2012 14:50
Cetl po sobe autor ten clanek ?

V nadpisu je, ze to jde i u hypotek, v clanku, ze spis ne.

0 0
možnosti
MP

M. Pátek

17. 11. 2012 15:03
Banka může kdykoli poplatek zvýšit

Tak jo! A pro ty, kdo říkají, že jsme to přece dobrovolně podepsali, tak proč teď chceme poplatek snížit na nulu, mám tuto odpověď: banky mají ve svých všeobecných obchodních podmínkách klauzuli, že mohou kdykoli jednostranně poplatky změnit (rozuměj zvýšit), tak proč by se o změnu s opačným znaménkem nemohl pokusit klient.

Protože poplatek (narozdíl od výše úroku) není fixován na určité dohodnuté období, banka jej může kdykoli zvýšit a udělat z klienta rukojmí. Ten má sice teoretickou možnost se zvýšením poplatku nesouhlasit, odstoupit od úvěrové smlouvy a úvěr ihned celý splatit, ale to pochopitelně nemůže - proto si úvěr bral. Banka tak využívá jeho hospodářské tísně. Jednostranné změny poplatků bankou, které nejsou vynuceny legislativními nebo technickými důvody, nejsou v souladu se zásadou rovnosti a s dobrými mravy.

0 0
možnosti