• schránka
  • Přihlásit Můj účet
Hromadná nehoda několik desítek aut na D5 u Žebráku (20. ledna 2022)

Hromadná nehoda několik desítek aut na D5 u Žebráku (20. ledna 2022) | foto: Marek Štekl, MAFRA

Premium

Doporučujeme

Bouračkám v zimě se dá předejít. Jaké hlouposti nedělat, když už dojde na skřípání plechů

Ekonomika
  •   11:00
Nedávná hromadná nehoda 36 vozů na dálnici D5, při které utrpělo zranění šest lidí a která důležitou dopravní tepnu uzavřela na dlouhých jedenáct hodin, potvrdila, že se při cestě autem v zimě vystavujeme riziku velmi proměnlivých podmínek. Na všechny by ale řidiči měli být připraveni a měli by vědět, jak se zachovat.

Videa z místa ukázala nejen neukázněnost a nepřipravenost mnohých řidičů na jízdu v extrémním počasí, ale také to, že se řada z nich neumí podle zásad bezpečnosti zachovat ani po samotné nehodě.

Dálnici D5 u Žebráku zablokovala hromadná nehoda 36 aut

Jistě, řada lidí zareagovala správně, i proto neměla nehoda ještě vážnější následky, nicméně ani tak neuškodí si hlavní zásady bezpečné jízdy v zimě připomenout. V provozu je namístě především ohleduplnější a rozvážnější chování – větší předvídavost, plynulejší jízda a zároveň schopnost a ochota reagovat na nenadálé situace. Na sněhu a ledu je auto obecně hůře ovladatelné, hůře zatáčí, má delší brzdnou dráhu. Když se k tomu přidá špatná viditelnost, mohou vznikat velmi nebezpečné situace.

Přečtěte si celý článek a veškerý další obsah na Lidovky.cz s
Akční nabídka první měsíc za 1 Kč, následně za 39 Kč měsíčně. Členství můžete kdykoliv zrušit a je bez závazků.
Již máte předplatné? Přihlaste se a čtěte dál.
Autor: