Středa 20. října 2021, svátek má Vendelín
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Čína už se nebojí „rizikového“ iPhonu 6, povolila jeho prodej

Ekonomika

  12:30
PEKING - Nová řada chytrých mobilů iPhone smí vstoupit na jeden ze svých klíčových trhů. Čínské regulační úřady měly pochybnosti o bezpečí uživatelů, proto společnosti udělily nezbytnou licenci se zpožděním. Přístroje Phone 6 budou v Číně k dostání od 17. října.

Uvedení nového iPhonu na japonský trh. foto: Reuters

Čínské úřady podezíraly firmu Apple, že své iPhony 6 vyrobila se značným rizikem pro uživatele. To mělo spočívat například ve snadném odhalení polohy majitele. A také v tom, že jsou tyto smartphony údajně náchylné k úniku informací.

I proto zákazníci na jednom z nejdůležitějších trhů propásli možnost koupit si nové iPhony 6 v první prodejní vlně 19. září. Tehdy se dočkali třeba lidé z Německa, USA či Japonska. V úterý ale čínské ministerstvo průmyslu a informačních technologií prodej těchto smartphonů povolilo.

Uvedení nového iPhonu na japonský trh.
Fronta na iPhone v Singapuru.
Lidé čekali na iPhone i v Berlíně.
V Hong Kongu čekají lidé... Jak jinak než s telefony.

Stalo se tak po náročných testech, kterými musely různé verze iPhonu projít. V Číně se začnou prodávat 17. října. Nejlevnější model iPhone 6 s pamětí 16 GB bude stát v přepočtu něco přes 17 tisíc korun.

Nové iPhony jsou oproti svým předchůdcům rychlejší a tenčí. To se podle některých uživatelů ukázalo jako nečekaný a velmi nepříjemný problém.

Na webech a sociálních sítích se minulý týden začaly objevovat fotografie a videa ohnutého iPhonu 6. Někteří majitelé telefonu si všimli toho, že telefon lze snadno poškodit nošením v kapse u kalhot, což nejspíš souvisí se zmíněnou štíhlou konstrukcí telefonu.

ČTĚTE TAKÉ:

Autor:

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Test sluchátek: Z šesti novinek nás nejvíce nadchly ty nejlevnější

Premium Test zcela bezdrátových sluchátek přinesl docela neobvyklé překvapení: úplně nejlevnější model v celkovém hodnocení...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat