Čtvrtek 29. července 2021, svátek má Marta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sobotní LN: Nátlak, hrozby. Tak to chodí u Zemanovců

Ekonomika

  22:15
Sami sebe označují za apoštoly Miloše Zemana. Teď, pouhých šest týdnů před volbami, mohli o svou největší devízu přijít. Alespoň to tvrdí místopředsedkyně strany Dita Portová.

Prezident Miloš Zeman gratuluje nově zvolenému předsedovi SPOZ zemanovců Zdeňku Štenglovi. foto: MAFRA – Dan Materna

Na čtvrtečním jednání předsednictva Strany práv občanů – Zemanovců, které schvalovalo lídry krajských kandidátek, měl hradní kancléř a šéf zlínské buňky SPOZ Vratislav Mynář vyhrožovat ultimátem: pokud na kandidátce zůstane Miroslav Šlouf, složí prezident Miloš Zeman funkci čestného předsedy a zakáže používat přízvisko Zemanovci v logu a názvu strany.

  • Více čtěte v sobotních LN.

Češi vedli tajnou akci proti Pinochetovi

Před čtyřiceti lety se v Chile chopil moci generál Pinochet. Svržení levicového prezidenta Salvadora Allendeho, který v obklíčení spáchal sebevraždu, bylo těžkou ranou pro země sovětského bloku. LN nyní přinášejí dosud nezveřejněné informace z Archivu bezpečnostních složek. Z nich vyplývá, že československá rozvědka na počátku roku 1975 na žádost chilských komunistů obnovila svou přítomnost v zemi.

  • Více čtěte v příloze ORIENTACE sobotních LN.

Seberte nám peníze! vyzývá milionář

Dieter Lehmkuhl je berlínský psychiatr a zároveň dědic akcií pivovaru v hodnotě 36 milionů korun. V rozhovoru pro LN obhajuje svoji iniciativu, aby němečtí milionáři více odevzdávali státu.

  • Čtěte velký rozhovor v sobotní příloze ORIENTACE sobotních LN.