Čtvrtek 30. června 2022, svátek má Šárka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nemáte všechny dárky? Tipy, které seženete i na poslední chvíli

Ekonomika

  7:00
Patříte k nešťastníkům, kteří vánoční dárky začínají řešit na Štědrý den ráno? Navíc ani dárky nemáte vymyšlené a spoléháte na to, že prostě nějak na ten správný a vhodný narazíte v prvním obchodě? Pojistěte si svoje štěstí a raději si nejdříve přečtěte tipy od serveru Lidovky.cz na univerzální dárky, kterými nezklamete nikoho a navíc je pořídíte v rekordně krátkém čase, často dokonce z pohodlí domova.
Vánoční nákupy - ilustrační foto

Vánoční nákupy - ilustrační foto foto: MAFRA – Petr Topič

  • Poukázka na masáž
Masáž (ilustrační foto)

Kdo by takový dárek neuvítal. Ideální pro unavenou maminku, přítele či babičku. Poukaz zaplatíte kartou přímo z domova a jenom si vytisknete kupón, který můžete v hezké obálce rovnou položit pod stromeček.

Buďte kreativní a vyberte třeba masáž lávovými kameny, skořicové zábaly či masáž horkou čokoládou. Radost v očích obdarovaného zaručena.

  • Společenské hry (od 200 korun)

Univerzální dárek, který koupíte v každém knihkupectví. Často je najdete i v obchodě s dárkovými předměty nebo v nejbližším papírnictví. A ať už je najde pod stromečkem vaše ratolest, dědeček nebo teta, radost budou mít všichni.

Společenské hry jsou totiž nejlepší zábava na Vánoce. Vypněte letos televizi a zabavte se s rodinou nějak jinak. Třeba s vědomostními záludnými otázkami nebo skládáním puzzle.

  • Diář (od 50 korun)

Další dárek, který využije většina členů rodiny. Tatínka potěšíte, když už mu v diáři dopředu zapíšete narozeniny, svátky a důležitá výročí. Pro maminku můžete zase koupit speciální diáře, kam si může zapsat třeba školní rozvrh dětí, nápady na recepty nebo přehled o platbách.

Letos nekupujte obligátní zelený nebo modrý. Na trhu je spousta designových kousků se zajímavým přebalem.

ČTĚTE TAKÉ:

  • Poukázka na kurz výroby pralinek (od 1 200 korun)
Domácí čokoládové pralinky

Sladký dárek, kterým nic nezkazíte. Datum si může určit přímo obdarovaný, pokud ho chcete ale vybrat vy, zvolte raději jarní termíny. Na začátku ledna bude ještě každý přeslazený z Vánoc.

Objednat se dají i kurzy pro dva, takže pokud ještě nemáte koupený dárek pro maminku a tatínka, tohle by mohla být sladká trefa. Kurz zaplatíte kartou přímo z domova a poukaz si hned vytisknete. Jednoduché.

  • E-knihy

Knihu koupíte z domova, je levnější než klasická a pokud nestíháte, je to ideální vánoční dárek, který můžete rychle pořídit bez větších obtíží. Výběr je široký a e-knihy nabízí skoro každé knihkupectví.

  • Silikonové hodinky (od 80 korun)

Různobarevné silikonové hodinky můžete nadělit přítelkyni, dětem či sourozencům. Je to univerzální vánoční dárek, kterým nemůžete nic zkazit. Navíc když trefíte oblíbenou barvu, získáte za dárek plusové body a nikdo rozhodně nepozná, že jste ho sháněli na poslední chvíli. 

  • Sportovní taška (od 500 korun)

Sportovní tašku využije každý. Hodí se nejen na sportování, ale i na cestování a přenášení čehokoli. Takže se nebojte, ale i tady platí, že musíte vybírat s citem. Pozor na barvu, tvar a velikost. Jinak si ale hlavu nemusíte lámat ničím. Sportovní tašku seženete v každém větším centu, popřípadě i v supermarketu. 

  • Šperky
Prsten (ilustrační foto)

Není to sice dárek originální, ale máte na výběr z mnoha variant. Pokud nemáte nic pro přítelkyni, kupte nějaký dražší z bílého či žlutého zlata. Koupit můžete ale také ocelový nebo titanový šperk

 Nabízí se také bižuterie, ale tady opatrně, abyste nevybrali nevzhledný kýč. Mamince můžete koupit jednobarevné korále, sestře náušnice. Každopádně šperkem se Vánoce zkazit nedají.

Autoři: ,

Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Ekonomie hlouposti: počet hlupáků „v oběhu“ je vyšší, než si myslíte

Premium Hloupí lidé patří ekonomicky k nejnebezpečnějším. Za hloupé je třeba považovat ty, kteří škodí druhým i sobě samým. V...

Mohlo by vás zajímat