3. března 2013 7:00 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Anketu Sedm divů Krkonoš vyhrál Obří důl, Sněžka propadla

Obří důl  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Obří důl | foto: KRNAP

VRCHLABÍ Anketu Sedm divů Krkonoš, kterou loni v dubnu vyhlásila správa Krkonošského národního parku, vyhrál Obří důl. Na stříbrné pozici skončil Mumlavský vodopád, třetí byly meandry Labe. Mnohými favorizovaná Sněžka propadla a obsadila desáté až dvanácté místo. Lidé mohli vybírat z 21 nominovaných míst, vysvětlit mluvčí správy KRNAP Radek Drahný.

Mezi další divy Krkonoš na čtvrtém až sedmém místě ještě patří Pančavský vodopád, Kotel, Rýchorský prales a Modrý důl. Celkem se pořadatelům ankety sešlo 2433 nominací. Do ankety se zapojili lidé z Čech, Polska, Slovenska i ze Spojených států. Někteří připojili i příběhy či fotografie.

ČTĚTE TAKÉ:

Anketu KRNAP uspořádal u příležitosti letošního 50. výročí založení parku. Inspiroval se známými starověkými sedmi divy světa, které ale stvořila lidská ruka. V krkonošské anketě mohl svou nominaci poslat kdokoli. Tipovat však bylo možné pouze přírodní fenomény hor, a to po obou stranách česko-polské hranice.

Sedm divů Krkonoš

Výsledky ankety Sedm divů Krkonoš: pořadí místo počet hlasů
1. Obří důl (272)
2. Mumlavský vodopád (271)
3. meandry Labe (212)
4. Pančavský vodopád (208)
5. Kotel (190)
6. Rýchorský prales (163)
7. Modrý důl (122)
8. Sněžné jámy (119)
9. Černohorské rašeliniště (95)
10.-12. Sněžka (91)
10.-12. Tvarožník (91)
10.-12. Kociol Malego Stawu (91)

Lidovky.cz, ČTK

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.