8. června 2017 6:24 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Bělehrad má novou fontánu, má se stát turistickou atrakcí

Bělehradská radnice na webu města uvádí, že fontána na kruhovém náměstí... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bělehradská radnice na webu města uvádí, že fontána na kruhovém náměstí... | foto: ČTK

BĚLEHRAD Srbská metropole Bělehrad má novou fontánu, která se může se pochlubit 350 tryskami, průměrem 32 metrů a barevnými efekty. Vodní show navíc doprovází hudba. Úřady věří, že dílo, které přišlo na 1,8 milionu eur (47,4 milionu Kč), přiláká turisty. Někteří obyvatelé Bělehradu si ale z projektu dělají legraci na sociálních sítích. Informoval o tom zpravodajský web Balkan Insight.

Bělehradská radnice na webu města uvádí, že fontána na kruhovém náměstí Slavija, které je jedním z nejrušnějších dopravních uzlů města, je největším dílem svého druhu v jihovýchodní Evropě.

„Města a velkoměsta, která žijí z turismu, mají své atrakce. Toto bude jednou z atrakcí Bělehradu. Lide kvůli ní budou naše město navštěvovat,“ řekl manažer města Goran Vesić při pondělním testování nové fontány.

Na sociálních sítích si však mnozí z nové atrakce dělali legraci. Zatímco někteří byli pohoršeni vysokými náklady, jiní žertovali, že fontána vypadá, jako kdyby měla sloužit ke komunikaci s mimozemšťany.

Na 1. července už obyvatelé města naplánovali u fontány večírek, 10. července se u ní bude konat protivládní demonstrace Jakou hudbu bude fontána hrát, je zatím ve fázi rozhodování. Na výběr hudby dohlíží speciální hudební komise. Už je však jisté, že repertoár fontány bude zahrnovat písně o Bělehradu a díla operního pěvce Luciana Pavarottiho.

Bělehradská radnice na webu města uvádí, že fontána na kruhovém náměstí...
ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!