25. února 2015 6:43 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Ostrov Mauricius? Bujná vegetace a průzračný oceán

Ostrov Mauricius je opravdu úchvatný na pohled | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ostrov Mauricius je opravdu úchvatný na pohled | foto: Jana Vlková

Navštívit tento ostrov v Indickém oceánu se mi poštěstilo na přelomu loňského roku. Nádherná příroda, bujná vegetace a teploučký oceán spolu s nezaměnitelnou atmosférou činí pro turisty toto místo opravdu výjimečné.

Krásu ostrova jsem si uvědomila nejvíc při letu vrtulníkem a úchvatný dojem mi nepokazila ani opravdu vysoká cena tohoto nepříliš dlouhého leteckého výletu. Pohledy z výšky mi zůstanou v paměti napořád, stejně jako západy slunce vychutnané na břehu oceánu s vynikajícím jídlem a zdejšími pověstnými koktejly z tuzemského rumu. 


Pohlednice z cest na větší mapě

V rámci zkoumání ostrova mě ohromil skvostný vodopád Chamarel stejně jako ojedinělý vulkanický fenomén Chamarel Seven coloured Earths (Sedm barev země), který vede k části zemského povrchu a odráží několik barev. Nesmím zapomenout ani na barvami a životem hýřící a tepající hlavní město Port Luis a návštěvu místní malé ZOO jsem se dokonce odvážila pohladit lvici.

Nádherná příroda, bujná vegetace a teploučký oceán spolu s nezaměnitelnou...
Ostrov Mauricius je opravdu úchvatný na pohled
Pohled na vodopád z vrtulníku
Výběžek ostrova do oceánu