18. června 2014 6:43 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Řecko jinak: navštivte mystickou Meteoru

Není tedy divu, že právě skalnatá Meteora s několika kláštery patří s pohledem... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Není tedy divu, že právě skalnatá Meteora s několika kláštery patří s pohledem... | foto: Tomáš Holý, Lidovky.cz

Zapomeňte na pláže a Piňacoládu. Kdo nenavštívil magické kláštery Materory, jako by snad nikdy nebyl v Řecku. Přestože se při zmínce o tomto jižním státě Evropy kdekomu vybaví nekonečné pláže na nesčetných ostrovech v tyrkysovém moři, právě jedny z největších pokladů ukrývá pevninská část.

Není tedy divu, že právě skalnatá Meteora s několika kláštery patří s pohledem na athénskou Akropoli mezi největší taháky Řecka vůbec. Meteora se nachází přímo v centrální části. Návštěvníky tak nemine několikahodinová jízda autem či autobusem.

Přestože se při zmínce o tomto jižním státě Evropy kdekomu vybaví nekonečné...

Přestože se při zmínce o tomto jižním státě Evropy kdekomu vybaví nekonečné...

Zapomeňte na pláže a Piňacoládu. Kdo nenavštívil magické kláštery Materory,...

Zapomeňte na pláže a Piňacoládu. Kdo nenavštívil magické kláštery Materory,...

Přestože je cesta poměrně náročná a s přibývajícími kilometry kdekoho zřejmě napadne, zda nezabloudil a nesjel z cesty, o to je pak příjezd ke skaliskům o to úchvatnější.

Pohlednice z cest

Pohlednice z cest je rubrika serveru Lidovky.cz. Přinášíme v ní zajímavé postřehy a střípky z našich cest. Ukážeme vám netradiční česká i světová místa. Hlavně ta, která stojí za návštěvu!

A pochlubit se svými zážitky z cest můžete i vy. Vyberte jednu nejlepší fotografii místa, o kterém byste chtěli říci ostatním, napište k ní krátký text (maximálně 1200 znaků) a pošlete nám ji na adresu internet@lidovky.cz.

Meteora je totiž skalistá oblast, kde se na několika vrcholcích majestátně tyčí kláštery. Ačkoliv jejich historie sahá až do 14. Století, šest z nich je aktivních dodnes, tedy bydlí v nich mniši a mnišky. Právě proto ale zapomeňte na promenádu v šortkách či tílku, nutností je zahalit se, aby se návštěvníci mohli pokochat starobylými freskami a modlitebnami.


Pohlednice z cest na větší mapě

tohTomáš Holý