6. listopadu 2012 15:20 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Vidět Landmannalaugar a zemřít

Oblast Landmannalaugar | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Oblast Landmannalaugar | foto: Luboš Voleman

Strávil jsem na Islandu jen krátký čas, bohužel, ale i to stačilo, abych s čistým svědomím mohl říct, že to byla moje nejkrásnější dovolená.

Ostrov nespočetných vodopádů, ledovců, gejzírů, lávových polí, ale také ostrov beze stromů, bez zvířat, bez lidí. Všichni, kdo byli na Islandu, ví, že se pobyt zde nedá shrnout do pár krátkých vět. Proto jsem si pro pohlednici vybral oblast, která na mě zapůsobila nejvíc, a to oblast Landmannalaugar, nebo, jak my ji známe, Duhové hory.

Pohled z hory Bláhnúkur
Pohled z hory Bláhnúkur

Pohled z hory Bláhnúkur

Aktivní geotermální oblast s horkým pramenem přímo u kempu, kde můžete po celodenních výletech uvolnit tělo. Oblast, kde můžete strávit týdny, aniž byste se začali nudit. Kemp uprostřed ničeho, do kterého se dá dostat pouze pár měsíců v roce, a to jen po přebrodění několika říček a řek.


Pohlednice z cest na větší mapě

Jsem asi romantik, ale když jsem se po téměř dvacetikilometrovém výletě vyškrábal na horu přímo nad kempem, neměl jsem daleko k slzám. Pohled jako z jiného světa. Při polojasné obloze hory hrají všemi barvami (nechybí mezi nimi zelená, modrá ale třeba i červená). Rozkládají se všude kolem vás v okruhu stovek kilometrů, kam až dohlédnete. Na obzoru na každé světové straně je vidět ledovec.

Nasazuji bundu proti všudypřítomnému větru, otevírám vrcholovou Plzeň, sedám na kameny a snažím se vstřebat co nejvíc z okolní krásy. Vidět Landmannalaugar a zemřít..

Pohlednice z cest

Pohlednice z cest je nová rubrika serveru Lidovky.cz. Budeme vám v ní přinášet zajímavé postřehy a střípky z našich cest. Ukážeme vám netradiční česká i světová místa. Hlavně ta, která stojí za návštěvu!

A pochlubit se svými zážitky z cest můžete i vy. Vyberte jednu nejlepší fotografii místa, o kterém byste chtěli říci ostatním, napište k ní krátký text (maximálně 1200 znaků) a pošlete nám ji na adresu internet@lidovky.cz

Příspěvky budeme postupně zveřejňovat.

Luboš Voleman

Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH
Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH

r.v. 2017, naj. 55 247 km, diesel
650 000 Kč (s DPH)

Najdete na Lidovky.cz