Úterý 10. prosince 2019svátek má Julie 4 °C polojasno Předplatné LN
8. května 2014 12:00 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Výstavy, kino či dobrá večeře. Co dělat, když venku prší

Romantická večeře, ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Romantická večeře, ilustrační foto. | foto: Shutterstock

Prodloužený víkend v květnu zní krásně. Bohužel ale bude po celou dobu pršet, takže na práci na zahrádce či výlety po okolí to nevypadá. Co dělat, když nechcete celou dobu strávit v posteli a do práce se nechystáte? Server Lidovky.cz přináší několik tipů.

Přečtěte si knihu

Nemáte v týdnu čas na to přečíst si knížku? Napravte to během prodlouženého víkendu. Není nic lepšího než zůstat déle v posteli s čajem a knihou. Pokud doma nemáte žádnou rozečtenou. Zkuste se inspirovat ZDE a vyražte pro literaturu do knihkupectví.

Vyražte na Letnou

Po dvaceti letech můžete navštívit podzemí Stalinova pomníku na pražské Letné. Prostor zaplňují zčásti úlomky sochy sovětského diktátora, ačkoli hlavu sochy už zde nenajdete. Pomník, který Stalinovi postavili v roce 1955 byl stržen po sedmi letech. Více čtěte ZDE.

Po dvaceti letech budou mít lidé ve čtvrtek možnost navštívit podzemí bývalého Stalinova pomníku v Praze na Letné

Zajděte do kina

Nelíbí se vám nic z aktuální nabídky? Zajděte na klasiku. V kině Bio Oko uvedou restaurovanou verzi filmu Pulp Fiction: Historiky z podsvětí v rámci Projektu 100. A na co se můžete těšit? Můžete vyrazit na české drama Hany, na historické drama z 11. století Ranhojič či na příběh ženy ze Sarajeva. Moderní válečný příběh Jako bych tam nebyla objevuje lásku, identitu a spojitosti mezi všemi lidmi.

Výstavy, večeře, divadlo

Pokud vás neláká ani jedna z možností, vemte partnerku či partnera na dobrou večeři, něco dobrého uvařte a nebo zajděte na výstavu. Možností je nepřeberné množství. Například v pražské Valdštejnské jízdárně můžete do poloviny září vidět nejrozsáhlejší výstavu z pozůstalosti Bohuslava Reynka. Od poloviny dubna vystavuje Galerie Rudolfinum fotografie Barbary Probst. Zajít můžete také do DOXu na výstavu Ellen Jilemnické. Své kresby představila na vernisáži 7. května a k vidění budou až do začátku června.

Fotografie z představení Zlatá šedesátá

Fotografie z představení Zlatá šedesátá

Bohuslav Reynek: Pieta. Z výstavy ve Valdštejnské jízdárně

Bohuslav Reynek: Pieta. Z výstavy ve Valdštejnské jízdárně

V Divadle Na záradlí hrají celý víkend své nejúspěšnější hry (Korespondence V + W, Zlatá šedesátá či Boarding home), v Divadle Komedie můžete vidět hry Rozkvetly sekery, novinku Her Master´s Voice či Scénář pro tři neskutečné, ale existující herce. A ještě stále si můžete koupit lístky do Dejvického divadla, kde během prodlouženého víkendu hrají mimo jiné i Racka a hru 39 stupňů.

Ivan Trojan a Veronika Kubařová v inscenaci Racek.

Ivan Trojan a Veronika Kubařová v inscenaci Racek.

Lidovky.cz
Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Vícenásobné matky nejsou divné. Jen se rozhodly mít víc dětí, než je běžné

velká rodina - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Průměrný počet narozených dětí na jednu matku v Česku sice vzrostl, pořád je však hluboko pod číslem dvě. My jsme našli...