Středa 29. září 2021, svátek má Michal
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Chcete se ‚ochladit‘? Leťte na eurovíkend do Španělska nebo Portugalska, hlásí menší horka než Česko

Cestování

  13:29
PRAHA - Českou republiku v posledních dnech sužují tropické teploty přesahující třicetistupňovou hranici. Moc se neochlazuje ani přes noc, když na většině míst v ČR ukazuje teploměr stále přes dvacet stupňů. A předpověď hlásí i přes všudypřítomné bouřky stále tropickou sobotu a návrat veder hned začátkem následujícího týdne. Láká vás vyrazit někam za příjemnějším počasím? Server Lidovky.cz pro vás připravil tipy na evropské destinace, kde by mělo být o víkendu příjemnější počasí než v Česku.

ilustrační snímek foto: Shutterstock

Španělsko

Velmi příjemnou variantou víkendového výletu může být Španělsko. Například oblíbená Barcelona hlásí na víkend polojasno a teploty kolem 23 stupňů. Je tak dostatečně teplo na opalování a koupání se v Baleárském moři, stejně tak ale můžete vyrazit na obhlídku světoznámých staveb architekta Antonia Gaudího v čele s chrámem Sagrada Família nebo Parkem Güell. Zpáteční letenka se dá sehnat za cenu kolem čtyř tisíc korun.

Do katalánské metropole míří turisté mimo jiné za dílem Antoniho Gaudího, který...

Do katalánské metropole míří turisté mimo jiné za dílem Antoniho Gaudího, který navrhl například Park Güell (na snímku) či chrám Sagrada Família.

Portugalsko

Pokud vás lákalo Španělsko, ale v Barceloně už jste byli, můžete zkusit sousední Portugalsko. Častý cíl turistů Porto hlásí na víkend polojasno s teplotami kolem dvacetistupňové hranice. Atlantský oceán je po většinu roku na koupání moc studený, budete tak mít ideální podmínky na procházku po jednom z nejhezčích měst Evropy. Navštivte historické centrum a podívejte se na město z mostu Ludvíka I. se sklenkou portského v ruce. Letenky se dají na internetu najít za cenu lehce přes šest tisíc.

Ponte de Dom Luís I. - dole auta, nahoře metro.

Ponte de Dom Luís I. - dole auta, nahoře metro.

Francie

Velmi příjemné teploty hlásí na víkend i romantická Paříž, kde má být podle předpovědí v sobotu i v neděli 23 stupňů. Můžete se tak ztratit v tamních uličkách, vyšlápnout si na Eiffelovu věž nebo nakupovat na světoznámé třídě Champs Elysées. Do hlavního města Francie se dostanete i za cenu pod čtyři tisíce korun.

Eiffelova věž

Eiffelova věž

Švédsko

Pokud jste na západ od České republiky už všude byli a sháníte nějakou jinou destinaci na příjemný víkend, zkuste vyrazit do švédského Stockholmu. Tamní předpovědi hlásí na víkend slunečno a teplé počasí kolem 25 stupňů. Do hlavního města Švédska můžete vyrazit na prohlídku starého města, zblízka se podívat na válečnou loď Vasa nebo na radnici, kde se každoročně udílí Nobelovy ceny. Letenky do Stockholmu na víkend seženete za tři a půl tisíce korun.

Ráno ve Stockholmu

Ráno ve Stockholmu

Lotyšsko

Krásné, ale zároveň příjemné počasí vás čeká o víkendu také v Lotyšsku. Tamní hlavní město Riga je oblíbeným cílem milovníků přístavních měst. V teplotách kolem 24 stupňů si můžete projít historické centrum někdejšího hanzovního města, které patří na seznam světového dědictví Unesco, a prohlédnout si Rižský dóm, Rižský zámek nebo zvláštní Dům Černohlavců. Kdo má rád mořské plody, přijde si v poklidné Rize také na své. Do Rigy se dostanete letecky tam a zpátky přibližně za šest tisíc korun, tamní ceny vám ale příplatek za letenku vynahradí.

Pohled na lotyšskou Rigu.

Pohled na lotyšskou Rigu.

Rusko

Výrazně příjemnější počasí, než v Česku nabízí o víkendu také Rusko. Jak v Moskvě, tak v Petrohradu bude v sobotu i v neděli jasno s teplotami lehce přes 20 stupňů. Můžete tak vyrazit do hlavního města na Rudé náměstí, podívat se na chrám Vasila Blaženého nebo do Leninova mauzolea. V Petrohradě se můžete těšit třeba na Ermitáž, Zimní palác nebo chrám Kristova vzkříšení. Do Moskvy se dostanete za čtyři tisíce, do Petrohradu bude zpáteční letenka přibližně o tisíc korun dražší. Ale pozor na vízovou povinnost!

Chrám Vasila Blaženého

Chrám Vasila Blaženého

Autor:

Mizejí už i chodníky. Ústecké ghetto se vymyká, čeká ho nový režim

Premium Ve čtvrti Mojžíř v Ústí nad Labem, která se za dvacet let změnila ze solidního sídliště v ghetto, nastane nový režim....

Zabaveno. Policie hon na Savova nevzdává, vzala mu nemovitosti a sto milionů

Premium Kontroverzní podnikatel František Savov je už sedm let obviněn v případu obřích daňových úniků a zhruba stejnou dobu se...

Vlak do Chorvatska klidně zruším, pokud problémy s ním neustanou, tvrdí Jančura

Premium Skupina Student Agency se během léta zvedla z covidového dna, přesto za sebou táhne půlmiliardový účet a chybí jí i...

Narodilo se vám miminko? Zahrajte si s Pampers o ubrousky New Baby
Narodilo se vám miminko? Zahrajte si s Pampers o ubrousky New Baby

Pampers New Baby jsou dětské vlhčené ubrousky určené pro citlivou pokožku, bez alkoholu, parfemace a s neutrálním pH. Jsou tak ideální od prvního...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat