• schránka
  • Přihlásit Můj účet
Příjemné letovisko Parga je jednou z nejžádanějších destinací pevninského...

Příjemné letovisko Parga je jednou z nejžádanějších destinací pevninského Řecka, shodují se cestovní kanceláře | foto: Profimedia

Premium

Chystáte se do Řecka či Albánie? Podívejte se, jaké formuláře musíte vyplnit a kdy se testovat

Cestování
  •   5:00
Napsat o Řecku, že je to přímořský stát, je asi slabý výraz. Ač rozlohou nejde dnes již o nijak velkou zemi, délku pobřeží má přímo impozantní, neuvěřitelných 15 tisíc kilometrů. Západní část omývají vody Jónského moře. Většina českých turistů míří právě na některý z jónských ostrovů.

UŽ VYŠLO:

1. Chorvatsko „dolní“

2. Chorvatsko „horní“

3. Řecko na pevnině

4. Řecko na ostrovech

5. Turecko a Kypr

6. Bulharsko

7. Itálie u moře

ZÍTRA SI PŘEČTETE:

8. Itálie ve vnitrozemí

DÁLE VYJDE:

9. Maďarsko

10. Egypt a Tunisko

11. Španělsko

12. Francie

13. Rakousko

14. Slovensko

Rozhodně ale nešlápnete vedle, ani když zamíříte na pevninu. „Nejvyhledávanějším letoviskem na západním pobřeží a jedním z nejžádanějších míst pevninského Řecka vůbec je Parga,“ říká Blanka Hrubá, výkonná ředitelka cestovní kanceláře Travel Family. Toto starobylé městečko a místo s okouzlujícím výhledem na benátský hrad a překrásnou pláž Valtos totiž poskytuje vše, co k dovolené patří. A na své si zde přijdou i milovníci romantiky. 

Fascinující okolí městečka Parga s horami a se záplavou zeleně vybízí k toulkám do přírody, k objevování nádherných poloprázdných pláží a k setkáním s bohatou historií. „Lodí se pak můžete vydat na výlet třeba na krásné ostrůvky Paxos a Antipaxos, kde je skvělé koupání,“ dává tip Hrubá. V sezoně bývá Parga trochu rušnější, ožívá hlavně v okolí přístavu. Letecky zde pořídíte týdenní dovolenou v apartmánu (bez stravy) zhruba od 13 tisíc korun na osobu. Kdo hledá něco klidnějšího, může zamířit do letoviska Ammoudia (15 km od Pargy).

Přečtěte si celý článek a veškerý další obsah na Lidovky.cz s iDNES Premium

Akční nabídka první měsíc za 1 Kč, následně za 39 Kč měsíčně. Členství je možné kdykoliv zrušit a je bez závazků.

Již máte předplatné? Přihlaste se a čtěte dál.

Autor: