130 let

Diskuze

Britský novinář se obul do zbraní. Američané teď žádají jeho vyhoštění

Pět dní po masakru v Newtownu se v televizi CNN odehrála ostrá debata na téma zbraně. Britský moderátor si do svého pořadu pozval jednoho z obhájců práva na držení zbraní a nazval ho "pořádným hlupákem". To nadzvedlo z židle desítky tisíc Američanů, kteří teď teď podepisují petici za novinářovo vyhoštění. Jde prý nepřátelský útok na Ústavu USA.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

26. 12. 2012 18:45
Jen tak si šáhnout ...

Netřeba číst sáhodlouhé dějiny USA, abychom zjistili, že zbraně hrály veledůležitou roli od samýho začátku. Ohrazování claimů, boj o vodu, prosazování zákona od vesnice k vesnici, od městečka k městečku, vše bylo hodné provázeno koltami a kulkami. Osadníci byli vesměs talentovaní jednotlivci, ale zároveň desperády, kteří utíkali z Evropy před zákonem. Jednotlivé městečka a státiky si dělali své zákony, proto se v USA navzájem liší a centrálně musí být stanoven zákon federální v jistých věcech. A současné masové strelby a zabíjení lidí? USA se vymykají z kloubů, jsou v hluboké depresi a morální krizi. Bohužel, ani Evropa na tom není o moc lépe. Ztráta ideálů, osobní perspektivy dělá z lidí jak masové vrahy tak oběti. V dnešní přematerialisované spolenosti hledat východiska není lehké. A nemá ani kdo, duchovní elity jsou zatlačeny do kouta, hledí si svých existenčních starostí.

0 0
možnosti
JK

27. 12. 2012 0:14
Re: Jen tak si šáhnout ...

No spletl ste se o pouhy jeden kontinent, zlocinci sli do Australie,  proto by mela byt v Australii vysoka kriminalita.

0 0
možnosti

27. 12. 2012 15:01
Re: Jen tak si šáhnout ...

Nespletl, protože je značný rozdíl mezi označením zločinec, pak desperád ale zároveň talentovaný jedinec, který nenajde podmínky pro svůj osobnostný rozvoj, někdy i  na hraně zákona,  Australie skutečně bylo vývozní místo pro zločince, mnohokrát i těžké. Do USA přicházeli kromě obyčejních osadníků, pochopitelně i dobrodruhové. Rozdíl byl napr. v tom, že( v II. sv.- vojně/ těžkou urážkou vojáka Australana byla otázka : Kdo byl tvůj otec ? Vzápětí nasledovaly srážky v hospodách, mnohokrát i s tragickými následky. A víte kdo Australany nejvíc popuzoval ?  Kanaďané a Američané, Češi a Slováci se drželi většinou stranou. Tohle se málokde dočtěte, já to mám z přímych rozhovorů s bývalým členem Československé státní rady v Londýně , ThDr., PhDr., Jánem Čaplovičem.

0 0
možnosti