Afričané se nenechali zastínit Pamičem

PRAHA Poprvé od říjnového derby se za pražskou Spartu v lize trefili také jiní fotbalisté než ti s africkým původem. Střeleckou dominanci útočníků Bonyho Wilfrieda a Léonarda Kweukeho včera narušil chorvatský obránce Manuel Pamič a Václav Kadlec. Ani kopačky Afričanů ovšem nepálily naprázdno...

Letenští doma vyhráli nad nováčkem z Ústí nad Labem 4:1 a klidní mohli být už ve třetí minutě zápasu. Míč se po rohovém kopu dostal až k Pamičovi a bek ho z přibližně dvaceti metrů poslal nemilosrdně do kasy. Znovu tak připomněl, že pálit z dálky umí.

Trenér Jozef Chovanec si trochu pohrál se složením sparťanské sestavy. Oproti čtvrtečnímu vítězství v Evropské lize přišla nejvýraznější změna v záloze. Na hřišti se poprvé od srpna objevil skoro zapomenutý Štěpán Vachoušek. Leč, mnoho toho nepředvedl...

Mnohem víc ale fanoušky zajímalo, jak si povede nová útočná dvojice Wilfried-Kweuke, která Letenským zajistila výhru v Lausanne. Příležitosti na rozšíření svých střeleckých úspěchů nejdříve zahazovali, ale po druhém poločase se nakonec radovali oba. Jako první se dočkal důrazný Kweuke. Jeho noha byla v 53. minutě delší, než ústecký brankář Radim Novák čekal. Promáchl a pak se jen marně ohlížel za balonem, který Kamerunec pohodlně dorážel do sítě. A aby to nebylo Wilfriedovi líto, naservíroval mu o chvíli později krajan a kamarád přihrávku, kterou hráč z Pobřeží slonoviny z malého vápna proměnil. Aby toho nebylo málo, Kweuke ještě přihrál na poslední gól střídajícímu Kadlecovi. Trenér Chovanec už asi nepotřebuje další důkazy, že africký útok funguje. Mrzet ho mohlo jen to, že soupeř dokázal snížit.

„V prvním poločase jsme některé akce řešili zbytečně individualisticky,“ soudil trenér vítězů Jozef Chovanec. „Po přestávce jsme změnili způsob hry a dávali míče co nejrychleji do hrotů. Což na soupeře platilo.“

Sparta Praha 4 FK Ústí nad Labem 1

Branky: 3. Pamič, 53. Kweuke, 62. Wilfried, 89. Kadlec - 79. Volek. Rozhodčí: Franěk -Lhoták, Moláček. ŽK: Sionko, Kweuke - Vrtělka, Doležal. Diváci: 5155. Poločas: 1:0. Sparta: Blažek - Kladrubský, Brabec, Řepka, Pamič - Sionko, Vacek, Vachoušek (87. Matějovský), Podaný (46. Zeman) - Wilfried (67. Kadlec), Kweuke. Ústí: Novák - Hyčka, Džuban, Valenta, Polák - Doležal, Zachariáš, Martykán, Vrtělka (83. Gibala), Jindráček (72. Volek) - Krbeček (78. Kraut).