„Mám o jeho formě dobré zprávy,“ ujistil BBC italský kouč. „Vždy jsem říkal, že může být pro mužstvo platným hráčem. Pokud mu forma zůstane, v národním týmu pro něho místo bude.“
Dvaatřicetiletý záložník hrál za reprezentaci naposledy 21. listopadu v kvalifikaci na EURO proti Chorvatsku, kterému Anglie podlehla 2:3. Ke stému zápasu mohl nastoupit již v únoru proti Švýcarsku, ovšem Capello ho před svým debutem na lavičce Anglie nenominoval.
Jestliže hráč klubu Los Angeles Galaxy v národním mužstvu vydrží, v srpnu by mohl nastoupit i proti české reprezentaci k přátelskému utkání ve Wembley. Sto startů v anglické reprezentaci překonali zatím jen Bobby Moore, Bobby Charlton, Billy Wright a brankář Peter Shilton.