Čtvrtek 18. srpna 2022, svátek má Helena
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

Za uspávání kolegyň kávou a pokusy o znásilnění dostal pracovník ostrahy čtyři roky

Luboš V. se přiznal, že kolegyni několikrát přimíchal do jídla a pití uspávadlo. Poté, co žena usnula, pokusil se ji znásilnit. (9. 5. 2022) foto: Petr Ježek, MF DNES

Bývalého zaměstnance bezpečnostní agentury Luboše V. poslal Okresní soud Plzeň-město na čtyři roky do vězení. Osmapadesátiletý muž podle spisu přidával kolegyním z práce do kávy nebo jídla uspávadlo, aby je omámil. Pak bezvládné ženy osahával nebo se je pokoušel znásilnit.
  15:16

Verdikt není pravomocný. „Způsob jednání obžalovaného byl mimořádně zákeřný. Dopředu si připravil látku s psychotropním účinkem. Po předchozích zkušenostech počítal s tím, že poškozené nebudou při vědomí, že si nebudou nic pamatovat,“ odůvodnila výši trestu předsedkyně senátu Lenka Prýcová.

Podle spisu začalo vyšetřování poté, co jednu z kolegyň obžalovaného přepadala v práci nečekaná únava a žena opakovaně usínala. Když se probouzela, cítila, jak ji parťák osahává. Uspávadlo zřejmě bylo v kávě a v ovocném poháru, který snědla.

Žena pojala podezření loni v prosinci, kdy se jí káva zdála zase velmi hořká. Dělala, že pije, ale místo toho nápoj přelila do skleničky. Na dně byly bílé krystalky.

Personální vedoucí bezpečnostní agentury u soudu uvedla, že první z poškozených za ní přišla s nejasným podezřením vůči kolegovi loni na podzim.

„Říkala, že to ještě nechce řešit. Po poslední směně v prosinci mi volala, že zase měla hořké kafe, a odlila si ho. Řekla jsem jí, že jestli něco takového má, ať podá trestní oznámení. Nejprve nechtěla, pak souhlasila. Poprosila jsem kolegyni, aby ji odvezla na kriminálku,“ uvedla svědkyně.

Na dně hrnku s kávou byly bílé krystalky

K omámení a zneužívání první z žen se obžalovaný přiznal. Odmítal však, že by omámil a pokusil se znásilnit po sešlosti u bývalého spolupracovníka i druhou kolegyni z práce. Shodou okolností tu, která den předtím vezla kolegyni na policii.

I druhou ženu personalistka přesvědčila, aby podala trestní oznámení. „Vytáhla jsem z ní, co se stalo. Nechtěla to hlásit, že nemá důkazy. Nepamatovala si podvečerní cestu domů ani noc. Ráno se doma probrala nahá. Měla útržkovité vzpomínky, jak na ní obžalovaný ležel,“ popsala svědkyně.

Obžalovanému hrozilo až deset let vězení. Za stejné činy už přitom v roce 2012 dostal podmínku.

Když se loni před Vánoci provalilo, z čeho je podezřelý a skončil ve vazbě, byl to šok i pro jeho přítelkyni. Ta s ním vzápětí ukončila vztah. Podle jejích slov k ní byl vždy milý a pozorný, jeho minulost neznala.

Muž dával kolegyni do pití uspávadlo, pak se na ní ukájel (9. 5. 2022)

Autor:
Témata: káva, Vánoce

Porucha imunity je první známka, že je v našem životě něco špatně, říká lékařka

Premium Lidí s poruchami imunity přibývá. Příčinou je často špatný životní styl, což vede k vážným nemocem, třeba k rakovině....

Bude hůř. Považuji za férové sdělit to divákům předem, přiznal šéf ČT

Premium Inflace, energie, válka na Ukrajině a k tomu nízké koncesionářské poplatky. Současná situace postihla i Českou...

První díl rozhovoru s Shopaholicadel: Práci neseženu, každý den můžu umřít!

Premium Rozhovorům se dlouho úspěšně vyhýbala, nyní ale udělala výjimku a Expresu poskytla exkluzivní sondu do své duše....

VELKÁ LETNÍ SOUTĚŽ: Léto venku s eMiminem je zpět. Na co se můžete těšit?
VELKÁ LETNÍ SOUTĚŽ: Léto venku s eMiminem je zpět. Na co se můžete těšit?

Rok se s rokem sešel a vy znovu můžete rodinné výlety využít k velké hře na eMiminu. Pravidla hry jsou tentokrát ještě jednodušší. O co hrajeme? O...