10. dubna 2019 11:07 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Budoucí prezidentka Čaputová navštívila Prahu. Povečeřela se Schwarzenbergem, zašla na koncert Dylana

Kandidátka na slovenského prezidenta Zuzana Čaputová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kandidátka na slovenského prezidenta Zuzana Čaputová. | foto: wikimedia.org

PRAHA Budoucí slovenská prezidentka Zuzana Čaputová dva týdny po svém vítězství v přímé volbě soukromě navštívila Prahu. V úterý povečeřela s poslancem TOP 09 a někdejším ministrem zahraničí Karlem Schwarzenbergem, který ji podpořil v kampani.

Setkala se také s ředitelem Knihovny Václava Havla Michaelem Žantovským a podle deníku Blesk v úterý večer navštívila koncert legendárního amerického zpěváka Boba Dylana v Lucerně.

„Povečeřeli jsme spolu, bylo tam několik hostů a měli jsme nějakou rybu,“ řekl listu Schwarzenberg. V Praze byla Čaputová podle Blesku a rozhlasové stanice Frekvence 1 se svým přítelem Peterem Konečným. Mluvčí Čaputové Martin Burgr ČTK sdělil, že až do konce týdne nemá budoucí slovenská prezidentka žádný veřejný program, potom ji čeká dovolená. Její program v Praze nekomentoval.

Nově zvolená slovenská prezidentka Zuzana Čaputová.
Karel Schwarzenberg při rozhovoru k 80. narozeninám.

Čaputová nahradí Andreje Kisku v polovině června. Její první zahraniční cesta v čele státu podle tradice povede do České republiky. V Praze se setká s prezidentem Milošem Zemanem, který před druhým kolem slovenských prezidentských voleb podpořil jejího soupeře, místopředsedu Evropské komise Maroše Šefčoviče. Na závěr svého mandátu zavítá do Česka i Kiska.

ČTK

Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky
Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky

Nemocnice v Pardubicích čelí dalšímu obvinění. Při porodu novorozence tamní personál včas neodhalil problém, který bylo možné vyřešit medikací. Dítě bude mít doživotní následky.