Sobota 22. ledna 2022, svátek má Slavomír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Čekají nás derby proti béčku?

Česko

Jak vidí ligu? SLÁVISTA

Hysterické reakce na třígólovou prohru od Slovácka nechápu. Hraje-li tým bojující o udržení na hřišti mužstva, které atakuje pohárové příčky, není porážka 3:0 žádným překvapením.

Jen hlavně žádnou malověrnost, brzy nás čeká v minerálkové soutěži Ústí, to si jistě spravíme chuť. Osobně jako bytostný optimista věřím minimálně v postup na penalty.

Hlavně nepropadat skepsi! Vezměme si třeba jen, jak dokáže naše vedení zachovat chladnou hlavu. Když už zpanikaří i takový ostřílený kozák, jakým přece je Karel Jarolím, a začne vykřikovat něco o rezignaci, je to z míry nevyvede. Kdepak, každou práci je třeba dokončit a buďme si jisti, že v Edenu vědí, co dělají, a ligu budeme hrát i příští rok. První nebo druhou, to je přece jedno. Určitě mají sešívaní vejboři na mysli jen a jen potěšení fanoušků, jako vždycky.

Náhodou, kdo z nás se někdy dostal při výjezdu třeba na stadion ve Varnsdorfu nebo v Čáslavi? A kolik z nás si stěžovalo, že tak dobré klobásky jako na Žižkově už jen tak neochutnají? I po sportovní stránce si jistě polepšíme. S takovým Baníkem budeme hrát při troše štěstí za sezonu klidně i šestkrát - Ostrava, Sokolov, Most. A byl by v tom čert, kdybychom na rozdíl od letoška neurvali pár bodů ve velkých derby se Spartou! Béčkem.

Prostě samé dobré věci nás čekají a my za ně nevděčíme nikomu jinému než... No, nějak si na jméno toho génia, kterému Slavie patří, ne a ne vzpomenout.

Tak hezky Jarolímovi prodloužit smlouvu a na příští sezonu zdražit permanentky. Nechceme přece žádnou slevu zadarmo.

O autorovi| MILOŠ CIHELKA, Autor (41) je tradicionalista ctící víru otců a zásadu, že krev není voda, i pokud jde o fotbal a věrnost Slavii.

Autor:

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!