Chelsea uspěla v hitu ligy i bez zábavy

Fotbal v zahraničí

LONDÝN/PRAHA Nejen v Česku se o víkendu utkaly dva nejlépe postavené kluby v ligové tabulce. Celá Anglie byla včera zvědavá, jak dopadne přímá konfrontace vedoucí Chelsea s dosud druhým Manchesterem United. Střet fotbalových gigantů přinesl stejný výsledek jako v Teplicích. Také v Londýně domácí zvítězili 1:0.

Chelsea i s Petrem Čechem v brance doma ani pošesté v této sezoně netratila ani bod a udržela si první místo, Manchester United naopak spadl na třetí příčku a nechal se předstihnout Arsenalem, kterému pomohlo sobotní vítězství ve Wolverhamptonu.

Na Stamford Bridge vládl klid jen při minutě ticha kvůli válečným veteránům, kterou diváci i hráči na stadionu drželi před výkopem. Náboj duelu se promítl dlouho jen do nasazení při osobních soubojích. Šancemi se na obou stranách jinak šetřilo. I v tom si byl anglický střet lídrů s tím českým hodně podobný.

Za Chelsea nerozhodl obávaný kanonýr Drogba, ale čtvrt hodiny před koncem se trefil kapitán John Terry. Důrazný obránce znovu ukázal, v čem je jeho největší síla - míč po Lampardově přímém kopu hlavou usměrnil za Van der Sara.

Manchester prokázal, že se mu proti silným týmům na podzim nedaří. Po porážce s Liverpoolem neuspěl ani tentokrát.

Čech mohl zůstat většinu zápasu za nejméně propustnou obranou v soutěži klidný. Parádní výskok předvedl ve druhém poločase proti Rooneyho pokusu.

Kdo se se chtěl u sledování ostrovního fotbalu bavit, měl raději o den dřív volit remízu 3:3, kterou doma uhrál Manchester City s Burnley. Favorit nejdříve dotáhl dvoubrankovou ztrátu, pak zase přišel v nastavení o vítězství. Zápas, který sliboval lepší show, tentokrát v atraktivitě za konkurencí zaostal.