Středa 22. března 2023, svátek má Leona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Co by muži neměli

Česko

Ponožky v sandálech, příliš krátké šortky a taky kravata ke košili s krátkým rukávem. Módních trapasů je o něco snazší se dopustit v létě, ovšem ani zima nás nešetří. Co by si mohli muži odpustit?

Je jasné, že i ženy se dopouštějí módních přešlapů, a nejen v zimě: za všechny průšvihy jmenujme snad nejhorší moment, kombinaci příliš nízkých bokovek, pásku s cvoky a krátkého trika, který se na žebříčku trapnosti drží na čelné pozici želbohu už po léta.

Pro potřeby tohoto článku se ovšem tentokrát budeme věnovat mužským módním omylům. Díky sáhodlouhým diskusím s kamarádkami jsem si potvrdila, že ženy obecně na mužském stylu štve několik společných věcí: že vám to nesluší, nás trápí všechny.

Milí muži, neberte to přesto příliš osobně. Máme vás rády, nechceme vás urazit, na druhou stranu ale pochopte, že se na vás občas prostě nedá koukat. Které modely budiž pro lepší příští časy tabu?

Čapka versus interiér My víme, že nahoře na hlavě už nemáte vlasy. Ani když budete celou zimu nosit čepici i v interiéru, na jaře nevyraší. Průkopníkem této discipliny je Ondřej Hejma, ale ten i kdyby udělal cokoli, nikdy nebude vypadat dobře. Přesto je důležité nahlas říci, že v případě výpadku jste s oholenou lbí vždy mnohem hezčí než se špatně skrývanými zbytky. Nenoste břicha Mám na mysli pivní břicha. Asi nic není méně sexy než pivní teřich, zejména v kombinaci s bederní lordózou. Znamená to, že jste ženatý a o nic už se nesnažíte.

No more crack!

Angličtina má pro tento problém hezký termín, crack. Do češtiny je nepřeložitelný, ale v podstatě se jedná o mezeru mezi půlkami, kterou nám nabídnete pokaždé, když jste si koupili kalhoty o číslo větší (zatímco ženy si kupují věci o číslo menší, neb do nich hodlají zhubnout, muži si kupují věci o číslo větší, neb vědí, že do nich ztloustnou). Crack se v nejvyšší míře vyskytuje u pracovníků IT a je stejně odporný ve variantě podvýživa i u tlusťocha. Pásek, hoši všech rozměrů, vše spasí pásek. Knír Devět z deseti žen si nedovede na vašem obličeji představit podivuhodnější věc, než je knír. Proč při holení nechávat chlupy nad horním rtem? Umíte si představit, že my bychom si podobný proužek chlupů nechávaly například pod levým kolenem? Neobnovovaná depilace Je skvělé, že jste se na prahu třetího tisíciletí naučili depilovat. Ještě lepší ovšem je, pokud své tělo dokážete hladké i udržet: nechtějte vědět, nač myslíme, když se vám zpod trika derou dorůstající chlupy.

Krátká trika Tím jsme u dalšího trapasu, příliš krátkých trik. Tahle módní vlna měla zůstat navždy uzavřena na konci devadesátých let a i tehdy se týkala jen velmi mladých dívek. Pohybujete se v roce 2010 v triku, zpod kterého vám vykukuje okraj džín a kus kůže? Špatně. Moc špatně.

Lyžařské bundy ve městě Lyžařská bunda už podle svého názvu patří, promiňte tu troufalost, na lyže. A proto je přinejmenším obtížně stravitelné, když se, eh, v lyžařské bundě necháváte vídat například v kavárně. Když pominu ty strašidelné kombinace barev, možná byste měli vědět, že šustíte. Co třeba... klasický vlněný kabát od Burberry?

Náročný trek na Míráku Přiznávám, tohle je moje možná trochu nepochopitelná obsese: může mi prosím někdo vysvětlit, proč se muži mimo horské trasy dobrovolně pohybují v kalhotách Rejoice, kostkovaných kalhotách s hnědou záplatou na zadnici? A z jakého důvodu se do svých klimatizovaných kanceláří vydávají v botách, které jsou určeny pro náročný vysokohorský výšlap?

Peruánská čepice Nevím, kde se peruánské čepice vzaly ve střední Evropě, každopádně jim upřímně přeji co nejrychlejší návrat domů. Dívky do patnácti let věku mohou za jistých okolností vypadat s touhle věcí na hlavě roztomile, ale pokud je vám čtyřicet, máte kruhy pod očima a pomalu vám roste druhá brada, nic pleteného velebarevného s bambulkami bimbajícími se u obličeje nemá na vaší hlavě co dělat. Do stejné kategorie patří obří čepice v barvách jamajské vlajky. Příliš těsné kalhoty Nechceme vědět, na kterou stranu ponášíte, a už vůbec to nechceme vidět. Pokud jste i pokud (už) nejste rocková star, nechte zvítězit pohodlí a dobrý střih nad trendem určeným podvyživeným dětem.

Správný muž má nůž Pokud vás potkáváme jen v kanceláři, je opravdu legrační vídat vaši koženou kapsičku s nožem upevněnou na opasku. Nůž máte stále u sebe pro případ, že byste se v openspace náhle potřebovali vysekat z lián, že?

My vás máme rády. Chceme vás obdivovat, vzhlížet k vám i nahlas říkat, že vám to sluší. Tak nám to prosím umožněte.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!