Pátek 9. prosince 2022, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Cruise s Diazovou natáčí útěk před býky

Česko

MADRID Hollywoodské herecké hvězdy Tom Cruise a Cameron Diazová budí poslední dny rozruch na jihu Španělska. Právě zde totiž natáčejí scény do nové akční komedie Knight and Day (Rytíř a den). Nechybějí v ní samozřejmě ani okamžiky, kde se objevují záběry ze slavného běhu před býky ve španělské Pamploně.

Natáčení ale neprobíhá na severu Španělska, ale v Cádizu. Filmaři kvůli tomu uzavřeli jednu zdejší ulici a pro účely filmu ji pomocí kulis a triků přetvořili v ulici naprosto nerozpoznatelnou od těch pamplonských. Podle dostupných informací prý v jedné scéně Diazová s Cruisem prchají na motorce před rozzuřenými býky. Navíc je honí také gangsteři, kteří po nich střílejí. Některé nebezpečné scény prý za slavnou dvojici pro jistotu natáčejí profesionální kaskadéři.

Příprava na natáčení s býky se ale neobešla zcela bez problémů. Už před týdnem omylem uteklo sedm býků, kteří pak běhali po úzkých cádizských ulicích asi čtyřicet minut. Až poté byli chyceni. Při incidentu byly údajně zraněny dvě ženy. Úřady pak natáčení dočasně pozastavily.

Autor: