Neděle 2. dubna 2023, svátek má Erika
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

ČSSD do europarlamentu povede sociolog Keller

Česko

  14:51
Do 18. března mají politické strany čas odevzdat své kandidátky pro volby do Evropského parlamentu. A v partajích tak finišuje výběr lídrů, které stranu do eurovoleb povedou. V sociální demokracii se poté, co senátor Jiří Dienstbier přijal nominaci do vlády, začalo spekulovat o místopředsedkyni horní komory parlamentu Aleně Gajdůškové. Jenže proti ní se staví řada straníků, není prý pro voliče dostatečně atraktivní.

Sociolog Jan Keller. foto: ČTK

Vedení strany by v čele kandidátní listiny rádo vidělo nestranickou osobnost, která je ale dlouhodobě s myšlenkami sociální demokracie spjata. Proto šéf ČSSD Bohuslav Sobotka svým kolegům už zítra navrhne jako lídra kandidátky sociologa Jana Kellera. Ten je připravený nabídku přijmout.  "Gajdůšková se ukazuje jako problém a Jan Keller, s kterým se počítalo jako s dvojkou, zřejmě bude přemlouván, aby byl prvním na kandidátce," řekl Lidovkám.cz zdroj z vedení sociální demokracie.

K TÉMATU:

A vzápětí informaci potvrdil i šéf ČSSD Bohuslav Sobotka, který má při výběru kandidátů rozhodující slovo: "Profesora Jana Kellera se chystám navrhnout politickému grémiu ČSSD jako lídra kandidátky pro volby do Evropského parlamentu. Je to uznávaná a zajímavá osobnost s levicovými názory, která se v Evropském parlamentu v žádném případě neztratí a bude výrazně a dobře reprezentovat naši zemi." 

Keller připomněl, že je s vedením sociální demokracie v kontaktu dlouhodobě a připustil, že je připravený nabídku od Bohuslava Sobotky přijmout. "V Evropském parlamentu bych se poté chtěl zabývat sociálními otázkami, ale také školstvím a vzdělaností," dodal Keller.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat