Úterý 28. března 2023, svátek má Soňa
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Dělníci začali rozebírat trosky zřícené lávky na trojském břehu

Česko

  9:38
PRAHA - Dělníci zahájili demontáž trosek zřícené lávky na břehu v Troji. Z protilehlého Císařského ostrova nadále odvážejí zbytky lávky na parkoviště u trojské betonárky, aby je prozkoumali odborníci. V pondělí to sdělila mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Barbora Lišková. Příčiny pádu lávky, která se zřítila v sobotu 2. prosince, zatím nejsou známy. Při pádu se zranili čtyři lidé.

Lávka v pražské Troji se zřítila 2. prosince 2017. foto:  Michal Šula, MAFRA

„Z levého břehu odvážíme segmenty nosné konstrukce na deponii (u trojské betonárky). Dále probíhá odebírání vzorků. Na levém břehu se demoluje pilíř číslo 2. Ten není předmětem zkoumání,“ uvedla Lišková.

Lávka se zřítila předminulou sobotu odpoledne, ze čtyř zraněných byli dva ve vážném stavu. Pražští radní minulé úterý rozhodli, že vyplatí každému zraněnému jednorázový dar 50 tisíc korun. Odškodným se bude zabývat poté, co policisté případ uzavřou.

Po zřícení trojské lávky vedení Prahy rozhodlo o kontrole a uzavírce některých mostů i lávek pro pěší, mezi nimi je například lávka přes Berounku v Radotíně a opravovat se budou i ty na železničním mostě z Podskalí na Smíchov.

Autor:

SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné poukazy od Astratexu
SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné poukazy od Astratexu

Zapojite se do soutěže o 3 hodnotné vouchery a vybrte si správné spodní prádlo, které vám bude dělat radost. Jak na to?

Mohlo by vás zajímat