Detroit znovu vyučil Columbus

NEW YORK Pouze jedna série prvního kola play off NHL má vyrovnaný stav zápasů. Carolina dokázala na ledě New Jersey vyhrát druhé utkání a srovnala tak na 1:1. Výrazně nakročeno k postupu naopak mají obhájce Stanley cupu Detroit a vítěz Východní konference Boston, kteří porazili své soupeře o čtyři branky.

Na výhře Detroitu 4:0 nad Columbusem se podílel také útočník Jiří Hudler, který ve 44. minutě svou druhou trefou v letošním play off uzavřel skóre zápasu. Vedení 2:0 v sérii získali v sobotu také hokejisté New York Rangers, Bostonu a Chicaga. Rangers vyhráli na ledě Washingtonu 1:0, Boston rozstřílel Montreal 5:1 a Chicago otočilo duel s Calgary z 0:2 na 3:2.

Detroit zatím Columbus při jeho první účasti ve vyřazovacích bojích vyučuje jako maturanti vyjukané prvňáky. Není divu, když v mužstvu Red Wings lze napočítat na 40 prstenů za zisk Stanleyova poháru. Po hladké výhře 4:1 v úvodním utkání tentokrát domácí nedovolili soupeři ani gól. „V play off je všechno postavené na zkušenostech a těch máme hromadu,“ naznačil brankář Chris Osgood, který si připsal 25 zákroků a čtrnácté čisté konto v play off v kariéře.

Úlohu favorita zatím ve Východní konferenci splňuje Boston. V druhém duelu Bruins až překvapivě snadno přejeli Montreal 5:1. Hvězdou večera se stal útočník Marc Savard, který vstřelil dva góly a na další dva přihrál.

„Máme spoustu sebevědomí. Navíc jsme dnes hráli velmi disciplinovaně,“ uvedl Savard. Jeho tým v úvodu přežil nápor Montrealu, který po devíti minutách vedl na střely 8:2, a v druhé polovině první třetiny zasadil soupeři dva gólové údery. „Nechali jsme je, aby vyplýtvali svou energii, a pak jsme se na ně vrhli,“ žertoval Savard. čtk,spo První kolo play off NHL - Východní konference: New Jersey - Carolina 1:2p (11. Parise (ELIÁŠ) - 20. E. Staal, 63. Gleason). Stav série: 1:1. Pittsburgh - Philadelphia 3:2p (37. a 79. Guerin, 57. Malkin - 14. Hartnell, 43. Powe). Stav série: 2:0. Boston - Montreal 5:1 (10. a 29. Savard, 16. Kobasew, 26. Hnidy, 40. Ryder - 21. Kovaljov). Stav série: 2:0. Washington - New York Rangers 0:1 (8. Callahan). Stav série: 0:2.

Západní konference: Vancouver - St. Louis 3:0 (39. Sundin, 50. Burrows, 59. D. Sedin). Stav série: 2:0. Detroit - Columbus 4:0 (14. Rafalski, 28. Dacjuk, 36. Zetterberg, 44. HUDLER). Stav série: 2:0. Chicago - Calgary 3:2 (21. a 40. Toews, 34. Sharp - 8. Iginla, 17. Aucoin). Stav série: