25. prosince 2011 10:56 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Do konce roku můžete v Praze sportovat zdarma

Snímek z lekce tance zumba. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Snímek z lekce tance zumba. | foto: Reprofoto

PRAHA Pražané si mohou ode dneška zasportovat zdarma, bezplatně bude až do Silvestra otevřeno 36 sportovišť, kde je jindy třeba platit vstupné. Lidé si mohou zahrát squash, fotbal a tenis, zacvičit zumbu či zaplavat. Nabídka platí do 31. prosince.

"Jde o ideální doplněk k vánočním svátkům, kdy pohyb mnoho lidí uvítá a já jako lékař a primátor tuto akci plně podporuji. Nabídka sportovišť a sportů s nimi spojených je pestrá a každý si v nich najde to své: nově byly zařazeny tenis, skateboarding anebo jezdectví," uvedl pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS).

Kam za sportem?

Kompletní seznam sportovišť zapojených do projektu Týden sportu zdarma naleznete ZDE.

Do týdnu sportu zdarma se zapojí například sportovní centrum YMCA, plavecké bazény v Podolí, na Výstavišti, v Tyršově domě, na Strahově, v Hloubětíně, na Barrandově či v Letňanech. Otevřeny budou rovněž zimní stadiony Nikolajka a Hvězda, squashcentrum na Strahově, lezecké centrum na Smíchově a jezdecká společnost ve Ctěnicích.

Největší zájem je o plavání

Bližší informace najdou zájemci na internetu. Magistrát zároveň upozorňuje na to, že některá sportoviště jsou zdarma otevřena jen v určitých hodinách či dnech, některá zase vyžadují rezervaci po telefonu nebo přes internet.

ČTĚTE TAKÉ:

Pražský magistrát pořádá týden sportu zdarma v týdnu po Štědrém dnu pravidelně od roku 2008. Loni nabídky na bezplatné sportování využilo přes 17 700 lidí, rok předtím přes 12 700 lidí. Největší zájem je tradičně o plavecké bazény.

Lidovky.cz, ČTK