Sobota 23. září 2023, svátek má Berta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Dominik Feri po odchodu ze sněmovny změnil vzhled. Shodil své typické afro

Česko

  10:01
PRAHA - Bývalý poslanec TOP 09 Dominik Feri sdílel na Instagramu novou fotografii svého vzhledu. Po konci ve sněmovně radikálně změnil vizáž, když shodil své legendární ‚afro‘. O to opíral i svou politickou image, když se na sociálních sítích prezentoval pod přezdívkou Choco_afro. Na novinku upozornil jako první web iDnes.cz.

Dominik Feri foto: Instagram Dominika Feriho

‚Bála jsem se, že mi nikdo neuvěří.‘ Několik žen promluvilo o údajném predátorském chování poslance Feriho

Dominik Feri k 31. květnu rezignoval na svůj poslanecký mandát kvůli obviněním několika žen z nevhodného sexuálního chování. Nezúčastní se také říjnových sněmovních voleb, ve kterých měl kandidovat na čtvrtém místě pražské kandidátky koalice Spolu (ODS, TOP 09, KDU-ČSL).  Ve sněmovně ho nahradila dokumentaristka Olga Sommerová.

Dominik Feri
Dominik Feri (TOP 09).

Po výzvě vedení strany vystoupil Feri také z TOP 09, než se prošetří jeho údajné násilné činy.  „Informace o Dominiku Ferim, které se objevily v médiích, pokládáme za velmi závažné. Obvinění a jednání, které je mu připisováno, považujeme za neakceptovatelné nejenom pro veřejné činitele, ale také pro kohokoliv jiného,“ uvedla TOP 09 po mimořádném jednání svého předsednictva.

Feri v pondělí oficiálně opustil sněmovnu. Svou rezignaci předal jejímu šéfovi Radku Vondráčkovi. V odpoledních hodinách si pak v doprovodu své asistentky zabalil věci a s pomocí stěhovací firmy vyklidil kancelář. Změnu své vizáže zatím nekomentoval.

‚Chtít dostat holku do postele je normální.‘ Feriho se zastal bývalý předseda strany Schwarzenberg

Deník N minulé úterý společně se serverem Alarm zveřejnil svědectví několika žen, některé z nich tvrdí, že je Feri přinutil k sexu, i když to výslovně odmítly. Další se svěřily, že se z nich snažil vylákat fotografie, na kterých jsou nahé, či je veřejně dehonestoval. Politik odmítl to, že se dopustil sexuálního násilí, omluvil se ale za „nevhodné“ či „nepatřičné“ chování v některých situacích. Tvrzeními v článku se zabývá také policie. Feri uvedl, že se kvůli článkům bude bránit u soudu.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!