Úterý 5. července 2022, Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Dominik Feri po odchodu ze sněmovny změnil vzhled. Shodil své typické afro

Česko

  10:01
PRAHA - Bývalý poslanec TOP 09 Dominik Feri sdílel na Instagramu novou fotografii svého vzhledu. Po konci ve sněmovně radikálně změnil vizáž, když shodil své legendární ‚afro‘. O to opíral i svou politickou image, když se na sociálních sítích prezentoval pod přezdívkou Choco_afro. Na novinku upozornil jako první web iDnes.cz.

Dominik Feri foto: Instagram Dominika Feriho

‚Bála jsem se, že mi nikdo neuvěří.‘ Několik žen promluvilo o údajném predátorském chování poslance Feriho

Dominik Feri k 31. květnu rezignoval na svůj poslanecký mandát kvůli obviněním několika žen z nevhodného sexuálního chování. Nezúčastní se také říjnových sněmovních voleb, ve kterých měl kandidovat na čtvrtém místě pražské kandidátky koalice Spolu (ODS, TOP 09, KDU-ČSL).  Ve sněmovně ho nahradila dokumentaristka Olga Sommerová.

Dominik Feri
Dominik Feri (TOP 09).

Po výzvě vedení strany vystoupil Feri také z TOP 09, než se prošetří jeho údajné násilné činy.  „Informace o Dominiku Ferim, které se objevily v médiích, pokládáme za velmi závažné. Obvinění a jednání, které je mu připisováno, považujeme za neakceptovatelné nejenom pro veřejné činitele, ale také pro kohokoliv jiného,“ uvedla TOP 09 po mimořádném jednání svého předsednictva.

Feri v pondělí oficiálně opustil sněmovnu. Svou rezignaci předal jejímu šéfovi Radku Vondráčkovi. V odpoledních hodinách si pak v doprovodu své asistentky zabalil věci a s pomocí stěhovací firmy vyklidil kancelář. Změnu své vizáže zatím nekomentoval.

‚Chtít dostat holku do postele je normální.‘ Feriho se zastal bývalý předseda strany Schwarzenberg

Deník N minulé úterý společně se serverem Alarm zveřejnil svědectví několika žen, některé z nich tvrdí, že je Feri přinutil k sexu, i když to výslovně odmítly. Další se svěřily, že se z nich snažil vylákat fotografie, na kterých jsou nahé, či je veřejně dehonestoval. Politik odmítl to, že se dopustil sexuálního násilí, omluvil se ale za „nevhodné“ či „nepatřičné“ chování v některých situacích. Tvrzeními v článku se zabývá také policie. Feri uvedl, že se kvůli článkům bude bránit u soudu.

Autoři: ,

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Zbraně, které zaskočily Putina: „Muskovo“ bombardování

Premium Už druhý den po nočním překročení hranic měli triumfálně projíždět centrem Kyjeva, po čtyřech měsících místo toho vězí...

Jet sto třicet, nebo zpomalit? Na dálnici můžete uspořit litry paliva

Premium Ceny paliv opět atakují rekordy. Také si všímáte, o kolik víc řidičů jezdí poslední měsíce „na spotřebu“? Vyzkoušeli...

Mohlo by vás zajímat