Neděle 11. dubna 2021svátek má Izabela 5 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Hasenkopf: Mynář mě vydíral, s vydáváním důkazů končím

Bývalý právní poradce Václava Klause Pavel Hasenkopf v Otázkách Václava Moravce. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bývalý právní poradce Václava Klause Pavel Hasenkopf v Otázkách Václava Moravce. | foto: ČTK

PRAHA Bývalý hradní právník Pavel Hasenkopf už nebude vydávat žádné důkazy o autorství kontroverzní Klausovy amnestie. Místo toho chystá žalobu na současného hradního kancléře Vratislava Mynáře, který se mu odmítl omluvit. Hasenkopf navíc tvrdí, že ho Mynář vydíral.

Zemanův kancléř Mynář serveru Lidovky.cz sdělil, že se bývalému hradnímu právníkovi Pavlu Hasenkopfovi za jeho zařazení do seznamu "otců amnestie" omlouvat nebude. Více si přečtěte v rozhovoru, který Mynář poskytl serveru Lidovky.cz.

Kancléř Mynář dále také řekl, že svým vystoupením v Otázkách Václava Moravce, kde byl Hasenkopf minulý týden, porušil moratorium, které ohledně právníkova pracovního úvazku na Hradě uzavřeli. 

AKTUÁLNĚ K AMNESTII:

"Tím, že jsem to v Otázkách Václava Moravce vynesl na světlo vyšlo najevo, že pan kancléř používá nezákonné praktiky," uvedl Hasenkopf pro server Lidovky.cz.

Na otázku, o jaké nezákonné metody šlo, Hasenkopf odpověděl zcela konkrétně. "Mynář mě vydíral. Chtěl dohodu o ukončení pracovního poměru a když jsem trval na výpovědi ze strany Hradu, dal mi okamžitý vyhazov," uvedl bývalý hradní právník.

Prezidenstká amnestie: klíčové momenty

První výtky k podobě amnestie se objevily prakticky záhy po jejím vyhlášení. Ukázalo se totiž, že kvůli prezidenstkému zásahu se trestu vyhnou i tuneláři a manažeři, kteří mají na svém kontě miliardovou škodu.

Amnestii kritizovali i čeští byznysmeni v anketě serveru Lidovky.cz.

Kromě byznysmenů se na prezidenta snesla kritika i ze strany odborné veřejnosti.


Prezident Václav Klaus po vyhlášení amnestie pět dní mlčel. Obhajoby se za něj chopil ředitel politického odboru Hradu Ladislav Jakl

Vše o amnestii čtěte ZDE.

"Řekl mi, že když přes víkend dostanu rozum, tak ten vyhazov roztrhá a přistoupí na tu dohodu," popisuje Hasenkopf. "Je to klasický pokus obejít zákoník práce. Moratorium spočívalo v tom, že si to do pondělka nechám pro sebe," uzavřel právník.

Mynářovo údajné vydírání je podle Hasenkopfa pracovněprávní rovinou žaloby. "Pak je tu ještě šíření nepravd, ale víc k tomu říkat nechci," dodal Hasenkopf.

Mynář: Na všechno mám svědky

"Vydírání nepatří ani do mého slovníku, natož do mojí práce. Nevím, jak na to pan Hasenkopf přišel," reagoval na Hasenkopfovo obvinění pobaveně kancléř Vratislav Mynář.

"S panem Hasenkopfem jsem mluvil jen jednou. Šlo o velmi přátelský rozhovor," diví se kancléř. "Od té doby jsem pana Hasenkopfa neviděl, ani jsem s ním nemluvil," řekl serveru Lidovky.cz Mynář.

"Výhoda je, že na všechno mám svědky. Pravdou je, že jsem mu chtěl dát výpověď hned ve čtvrtek. A to nemělo s amnestií nic společného, týkalo se to jeho pracovní morálky. Už za pana kancléře Weigla na to byl několikrát upozorňován, stejně jako za mě," popisoval způsob, jakým k výpovědi došlo Mynář.

"Byl to Pavel Hasenkopf, kdo chtěl počkat do pondělí. Jen z důvodu, že chtěl být mediální hvězdou," shrnul kancléř.

ČASOVÁ OSA: Spor o autorství amnestie

Kdo vymyslel a kdo sepsal řádky novoroční amnestie, která vyvolala tak rozporuplné reakce? Projděte si chronologicky seřazené výroky, které na téma autorství amnestie od začátku ledna zazněly.

Časová osa k amnestii

Policie vyklízí Hlavní nádraží. Jeho obyvatelé si našli nový „Sherwood“

Bezdomovci na pražském Andělu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Narkosvět v legendárním parku u pražského hlavního nádraží, kterému všichni přezdívají Sherwood, se proměňuje a...

Umírají mladší lidé a my s tím nemůžeme nic dělat, říká šéf KARIM o covidu

Jan Beneš, přednosta kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium V plzeňské fakultní nemocnici prudce stoupá počet hospitalizovaných s covidem-19. Zatímco v podzimní vlně šlo o...

Tudy ne, přátelé! Příběh dvou turbínových lokomotiv Škoda byl plný řevu a ohně

Turbínová lokomotiva Škoda typ 1 TLo (označení lokomotivní řady ČSD podle... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Lokomotivy se spalovací turbínou se v padesátých letech zdály být docela dobrý nápad. I v plzeňské Škodovce jeden typ...

https://www.emimino.cz/clanky/bepanthen-pecovat-chranit-milovat-pro-spokojenost-tech-nejmensich/
https://www.emimino.cz/clanky/bepanthen-pecovat-chranit-milovat-pro-spokojenost-tech-nejmensich/

Mast Bepanthen Baby je každodenní pomocník pro miminko i pro vás. Díky panthenolu a mandlovému oleji poskytuje trojitou péči – přirozeně...