Úterý 29. listopadu 2022, svátek má Zina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

55 hodin záchranných prací. Hasiči vytáhli mrtvé tělo muže ze studny

Česko

  20:01
Velké Pavlovice (Břeclavsko) - Hasiči našli v pondělí k večeru šestadvacetiletého muže zasypaného ve studni ve Velkých Pavlovicích na Břeclavsku mrtvého. Zemina ho zasypala v sobotu po poledni v hloubce kolem deseti metrů, na jeho vyproštění pracovali hasiči téměř 55 hodin. Řekl to mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška. Šance, že muž neštěstí přežil, byla minimální. Policie případ dál vyšetřuje.

V pondělí se hasičům podařilo překonat betonový blok, který byl součástí zhrouceného materiálu do studny. foto: ČTK

Zavaleného muže zatím hasiči ze studny nevytáhli, zásah trvá víc než 40 hodin

Na vyprošťování muže se postupně podílelo kolem stovky hasičů. „Různě se po ty tři dny střídali. Mladíka jsme našli a vyprostili. Bohužel lékař již mohl pouze konstatovat smrt,“ uvedl Mikoška.

Mluvčí policie Bohumil Malášek ve zprávě na policejním webu uvedl, že muž chtěl studnu vyčistit. Po odčerpání vody ho ale zavalila uvolněná hornina. „Policisté na místě případ zadokumentovali a nadále jej vyšetřují. Budou především zjišťovat, zda nedošlo k porušení bezpečnostních pravidel a předpisů,“ uvedl Malášek.

Šance na přežití jsou podle mluvčího hasičů minimální.
Chybí překonat zhruba ještě dva metry, aby se hasiči dostali na dno studny

Zemina muže zavalila v sobotu po poledni. V ten den ještě hasiči doufali, že mohl přežít ve vzduchové kapse. V neděli už pracovali s verzí, že hledají jen tělo. Ve studni se totiž v neděli objevila spodní voda.

Hasiči na Břeclavsku dál vyprošťují muže zasypaného ve studni, pátrání po těle se protáhne do pondělí

Práce postupovaly pomalu, a to především kvůli statickému zabezpečení studny. Na místě byli i báňští záchranáři. Pracoval tam také sací bagr, velké kameny, které nebyl schopen nasát, museli hasiči dostat na povrch kladkostrojem. Vyprošťovací práce navíc v noci na pondělí zbrzdila zhroucená betonová deska, přes kterou se hasiči museli dostat.

Autor:

Vyhrajte jednu ze 3 stavebnic LEGO DUPLO Divoká zvířata světa v hodnotě 3 299 Kč
Vyhrajte jednu ze 3 stavebnic LEGO DUPLO Divoká zvířata světa v hodnotě 3 299 Kč

Připravili jsme si pro vás 3 krásné obří stavebnice LEGO DUPLO Divoká zvířata světa. Ty přenesou vaše nejmenší na cestu kolem světa, na které...

Mohlo by vás zajímat