28. února 2018 9:07 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Italský podnikatel s údajnými vazbami na okolí Fica i mafii má byznys i v Česku

Slovenský investigativní novinář Ján Kuciak. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Slovenský investigativní novinář Ján Kuciak. | foto: Aktuality.sk

PRAHA Italský podnikatel Antonino Vadala, který má podle zavražděného slovenského novináře Jána Kuciaka vazby na slovenské politiky i italskou mafii, má byznys i v Česku. Podle obchodního rejstříku mu od loňského listopadu patří společnost Vadala Group CZ, která se do té doby jmenovala Redo Water. Firma sídlí na nejdražší české ulici Na Příkopě v Praze, podniká v byznysu s realitami a nemá téměř žádný majetek. Napsala to ve středu Mladá fronta Dnes (MfD).

Novinář Kuciak byl podle slovenské policie zavražděn pravděpodobně kvůli své investigativní práci. Slovenský portál Aktuality.sk ve středu zveřejnil jeho nedokončený článek, který popisuje aktivity italského podsvětí na Slovensku a osoby blízké italské mafii ‚Ndrangheta v okolí slovenského premiéra Roberta Fica. 

Kuciak v textu mimo jiné zmapoval podnikatelské vazby Vadaly s Ficovou asistentkou Máriou Troškovou a bývalým poslancem Ficovy strany Směr-sociální demokracie a nynějším tajemníkem bezpečnostní rady státu Viliamem Jasaňem. Vadalu pak označil za přímo napojeného na ‚Ndranghetu.

Dvaačtyřicetiletý Vadala s trvalou adresou v Trebišově na jihovýchodě Slovenska podniká zejména na Slovensku. Jeho jméno podle MfD figurovalo u 32 slovenských firem, deset z nich se zabývalo fotovoltaikou. Jednatelem a akcionářem jeho české Vadala Group CZ byl podnikatel Filip Dušek, který má byznysové aktivity v Česku i na Slovensku.

Další Italové, které zmínil v souvislosti s aktivitami ’Ndranghety na Slovensku novinář Tom Nicholson - Brunno Vadala a Diego Roda - podle všeho v Česku nepůsobí, píše MfD.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!