Sobota 25. června 2022, svátek má Ivan
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Jižní spojka je bez kolon, problémy budou ve Veletržní ulici

Česko

  14:14
PRAHA - Zatímco doprava na Jižní spojce už je bez kolon, protože frézování vozovky tam dnes skončilo, komplikace lze asi hlavně v příštích dnech očekávat v souvislosti s uzavírkou jiné pražské dopravní tepny - Veletržní ulice. Ta se má od dnešních 14:00 až do 20. srpna uzavřít kvůli opravě parovodu.

Lanový most je součástí Jižní spojky foto: Lidové noviny

Pokud jde o Jižní spojku, podle pracovníka pražského Dopravního informačního centra byl už opravovaný pruh zprovozněn, takže kolona, která tam ještě v poledne byla, zmizela. Na Veletržní zatím auta jezdí, řekli ČTK v informační centru kolem 13:30.

Frekventovaná Jižní spojka byla kvůli frézování a pokládání nového povrchu na části silnice zúžená a v dopravní špičce se na ní pravidelně tvořily v posledních dnech velké dopravní zácpy. V úterý odpoledne se v pravém pruhu vytvořila až pětadvacetikilometrová kolona, ve které stály hlavně kamiony, ve čtvrtek tam řidiči měli až hodinové zpoždění.


Problémy byly zejména na nájezdu na ulici 5. května. Omezení na Jižní spojce mělo trvat až do 17. července, čtvrteční jednání magistrátu a Technické správy komunikací (TSK) však rozhodlo o tom, že bude dnes ukončeno a opravy budou přerušeny. Podle mluvčího TSK Tomáše Mrázka práce na této silnici působily neúnosnou dopravní situaci.

Ode dneška se však uzavírá Veletržní, podle předchozích informací měla být neprůjezdná již v poledne, tiskový mluvčí magistrátu Jiří Wolf ČTK ale dnes řekl, že to bude až od 14:00.

Silnici čeká uzávěra mezi třídou Dukelských hrdinů a Letenským náměstím. Protože se čekají potíže, jsou připraveny objížďky, které by kapacitu Veletržní měly vyrovnat. Vzhledem k tomu, že v sobotu je provoz slabší, největší komplikace nastanou asi až v příštích dnech. "Tipnul bych si, že vzhledem k víkendu by to nemělo být tak drastické," řekl ČTK pracovník Dopravního informačního centra.

Pražský magistrát uvedl, že objížďka ve směru východ - západ povede Argentinskou, po nábřeží do Letenského tunelu, respektive ulicí Chotkovou.

Objízdná trasa ve směru severozápad - východ pak Letenským tunelem přes Štefánikův most na pravý břeh Vltavy a na magistrálu. Cestující ve směru západ - východ by měli jet buď Chotkovou ulicí na levý břeh Vltavy, nebo Letenským tunelem na pravý břeh Vltavy a přes Hlávkův most zpět do Argentinské. Na Letné se kvůli uzávěře Veletržní změní také systém tamních jednosměrek.

Autor:

Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Ekonomie hlouposti: počet hlupáků „v oběhu“ je vyšší, než si myslíte

Premium Hloupí lidé patří ekonomicky k nejnebezpečnějším. Za hloupé je třeba považovat ty, kteří škodí druhým i sobě samým. V...

eMimino si objednalo jídlo od Family Marketu. Co jste si všechno uvařili?
eMimino si objednalo jídlo od Family Marketu. Co jste si všechno uvařili?

10 testerek z eMimina otestovalo v průběhu května služby českého specialisty na kvalitní mrazené produkty Family Market. Byly spokojené s...