Neděle 16. ledna 2022, svátek má Ctirad
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kaloudovi bychom rádi pomohli

Česko

říká obránce Zdeněk Grygera, jehož Juventus Turín láká do svých řad už třetího českého fotbalistu

TURÍN/PRAHA Před rokem se za něj u vedení Juventusu přimluvil Pavel Nedvěd, teď může fotbalový obránce Zdeněk Grygera (27) sám přispět k příchodu dalšího krajana.

Český reprezentant ve službách nejúspěšnějšího italského klubu sleduje jednání o příchodu brněnského záložníka Luboše Kaloudy a doufá, že se Juventus i Brno domluví. Kalouda by byl už třetím Čechem v italském týmu. „Byl bych rád, kdyby se česká kolonie v Turíně rozrostla. Spíš než já na to ale může mít vliv Pavel Nedvěd. Je v kontaktu s vedením a jeho slovo může mít rozhodující váhu. Já vše sleduji spíš přes noviny,“ říká v rozhovoru pro LN Grygera.

* LN Nerozmluvil byste přesto Kaloudovi přestup, když vidíte, jaká je v Juventusu konkurence?

Rozhodně ne, je to Juventus Turín, takže o té nabídce se nedá dlouho přemýšlet. Já i Pavel bychom mu určitě rádi pomohli, konkurence je navíc v každém týmu. Kádr Juventusu se teď stále mění a zřejmě to potrvá až do léta.

* LN Trenér Claudio Ranieri proto tvrdí, že budete mít v novém roce ještě „silnější motor“. Jenže zatím jste uhráli jen tři remízy.

Není to příjemné, ztrácíme body. Nesmíme se ale vzdávat a pořád se musíme snažit držet krok s nejlepšími týmy.

* LN Na vedoucí Inter Milán ztrácíte ze třetího místa 12 bodů. Je to hodně?

Asi ano. Vzhledem k tomu, jak je Inter silný a jakou má formu. Bojuje se ale i o další příčky.

* LN Mohl byste i před italskými novináři přiznat, že boj o titul je už pro Juventus ztracený?

Ne, ale i náš trenér před týdnem přiznal, že to budeme mít hodně těžké. Tady nikdo nic nevzdává, ale ta ztráta už je opravdu velká.

* LN Cítíte, že po loňském návratu ze druhé ligy prahne Juventus po titulu více než obvykle?

Jenže každý si dobře uvědomuje, čím si Juventus prošel a že to nemůže jít tak rychle. I když je pravda, že takový klub jako Juventus si každý rok klade vysoké cíle.

* LN Letos jím bude postup do Ligy mistrů, ze které kvůli korupčnímu skandálu Juventus na dva roky zmizel. Chybí vám poháry?

Jak se to vezme. Každý chce hrát Ligu mistrů, ale zase jsem rád, že si v týdnu můžu odpočinout, což mi pomáhá po zdravotní stránce.

* LN Právě zranění vás celý rok často omezovala. Už jste v pořádku?

Je to dobré. Zranění mě pronásledují několik let, ale už jsem se s tím naučil žít. Říkám si, že svalová zranění mohou způsobovat i časté změny prostředí, ale už to raději neřeším. Nezabráním tomu.

* LN Ve středu jste nechyběl u remízy 2:2 s Interem ve čtvrtfinále Italského poháru. Jaký má pohár pro Juventus význam?

Přikládá se mu tady velký význam, i když všichni říkají, že to budeme mít těžké, protože Inter je favorit. Remíza 2:2 ze hřiště soupeře je ale pro odvetu dobrý výsledek.

* LN Je domácí pohár v Itálii sledovanější než v Česku?

Určitě to není jako v Anglii, kde je pohár na srovnatelné úrovni s ligou. V Itálii je až na druhém místě, ale když v něm dojde na souboj, jako byl ten náš s Interem, je to stejně prestižní zápas jako v lize.

* LN Pohár se už netýká AC Milán, který je v lize dokonce až desátý. Čím se to v Itálii vysvětluje?

Měli horší sérii, navíc se hodně soustředili na Interkontinentální pohár, proto na ně teď dolehl útlum. Ale postupně se zlepšují. Čekám, že na nás ještě budou dotírat.

* LN Váš brankář Gianluigi Buffon přiznal, že by nebyl v klidu, ani kdyby na vás AC Milán ztrácel 25 bodů.

Ano, pořád z něj jde strach. Začátek sezony mívá obvykle horší, ale v závěru je naopak famózní. Třeba loni, když vyhrál Ligu mistrů.

***

Co Grygera stihl

od začátku sezony

SERIE A

9 startů

(z toho 8 v základní sestavě)

žádný gól

bez žluté karty

ITALSKÝ POHÁR

3 starty

(všechny v základní sestavě)

žádný gól

2 žluté karty

REPREZENTACE

3 starty

(z toho 2 v základní sestavě)

žádný gól

bez žluté karty

Autor:

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nečekaný příbuzenský vztah. Vévodkyně Kate a Meghan pojí krev Přemyslovců

Premium Učebnice mluví jasně. Přemyslovci vymřeli po meči v roce 1306, kdy byl mladičký král Václav III. zákeřně zavražděn...

Češi investují do kryptoměn ve velkém. Stát řeší, jak je přinutit přiznat zisky

Premium Ještě nedávno byly virtuální měny jako bitcoin investicí především pro lidi, kteří chtěli experimentovat a nebáli se...

Mohlo by vás zajímat