20. června 2017 13:20 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Kancléř Mynář zaplatí za pronájem zahrad Hradu 180 000 korun. Slaví narozeniny

Vratislav Mynář. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vratislav Mynář. | foto:  Dan Materna, MAFRA

PRAHA Vedoucí Kanceláře prezidenta republiky (KPR) Vratislav Mynář zaplatí za pronájem prostor na Pražském hradě kvůli své narozeninové oslavě 180 000 korun bez DPH. V úterý to řekl v pořadu portálu iDNES.cz Rozstřel. Kvůli Mynářově oslavě 50. narozenin se ve čtvrtek uzavře část Jižních zahrad Pražského hradu.

Mluvčí Hradu Jiří Ovčáček v úterý na tiskové konferenci řekl, že Mynář uzavřel se Správou Pražského hradu standardní nájemní smlouvu. Peníze za pronájem budou podle něj využity k opravě památek.

Mynář řekl, že kromě nákladů na pronájem prostor bude ještě platit za občerstvení pro hosty, celková částka by ale neměla překročit 300 000 korun. Hostů pozval asi 200, očekává, že jich přijde kolem 150. Mezi pozvanými jsou prezident Miloš Zeman, pracovníci KPR, zpěvák Daniel Hůlka nebo poslanec Vítězslav Jandák (ČSSD) Více čtěte zde.

Podle Mynáře se nechystá žádná výprava na oslavu z Osvětiman, odkud vedoucí KPR pochází. V minulosti Mynář vypravil z Osvětiman autobus, aby tamním obyvatelům umožnil soukromou prohlídku jinak nepřístupných prostor Pražského hradu.

Narozeniny v areálu Pražského hradu slavil před rokem i hlavní Zemanův poradce Martin Nejedlý. Kvůli oslavě si pronajal Královskou zahradu a Letohrádek královny Anny, který do té doby k soukromé oslavě nebo ke komerční akci pronajat nebyl. Oslava obě místa pro veřejnost uzavřela.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz