jen za 89 Kč/měsíc

Kratěna řádil. Odnesl to nováček

ZÁPAS KOLA

PRAHA Hokejová Sparta dává zapomenout na lednovou sérii šesti porážek. Včera Pražané bodovali počtvrté v řadě, když na domácím ledě nasázeli Mladé Boleslavi pět branek. Pod čtyři z nich se „podepsal“ Ondřej Kratěna.

Sparta - Mladá Boleslav 5:1 Vprvní třetině se především vylučovalo a sudí rozdali celkem 11 dvouminutových trestů. Šest z nich přitom bylo na straně hostí a Sparta z toho dokázala profitovat. Hned první prohřešek Schnabela ztrestal ranou od modré Pilař. Mladoboleslavští sice poté zvedli hlavu, několikrát ohrozili Přikryla, ale vše bez gólového efektu.

V 11. minutě to byli naopak domácí, kteří měli šanci hrát 95 vteřin v pěti proti třem, a naložili s ní dokonale. Po učebnicově přesné souhře zavěsil puk pod horní tyčku z ideální pozice Broš. V 16. minutě hráli Pražané opět více než minutu a půl dvojnásobnou početní výhodu. Kapitán Výborný se však prosadil „až“ po návratu jednoho hráče, když v klasické přesilovce zvýšil na 3:0. „Vyšla nám první třetina, respektive přesilové hry, mančaft se uklidnil a potom se jsme už kontrolovali výsledek,“ pochvaloval si asistent sparťanského trenéra Marian Jelínek.

Do druhého dějství nastupovala s kratičkou výhodou dvou hráčů v poli Mladá Boleslav, ale její beznaděj podtrhl čtvrtý gól Sparty, který vstřelil Kratěna snadnou dorážkou po Brošově akci.

Sparta od čtvrtého gólu pozorně bránila a směrem dopředu se zbytečně nikam netlačila.

Z poklidu ji nevytrhl ani čestný úspěch hostí, který po trochu náhodné kombinaci vstřelil na konci 42. minuty Padělek. O chvilku později však hráli Pražané půl minuty opět v pěti proti třem a konečný výsledek 5:1 i své úspěšné vystoupení završil vteřinu před koncem prvního trestu Kratěna.

„Ve hře pět na pět jsme byli rovnocenným partnerem, ale v přesilovkách nás bohužel Sparta přehrála,“ kroutil hlavou kouč Mladé Boleslavi Jaromír Šindel.

Branky a nahrávky: 3. Pilař (Kratěna), 12. Broš (D. Výborný, Kratěna), 18. D. Výborný (Netík, Gulaši), 21. Kratěna (Broš), 46. Kratěna (Vykoukal, Ton) - 42. Padělek (Benda, T. Sýkora). Rozhodčí: Husička, Šindler - Polonyi, Kreuzer. Vyloučení: 12:11, navíc Gulaši (Sparta) 10 min. Využití: 4:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 5309. Třetiny: 3:0, 1:0, 1:1.