Sobota 23. října 2021, svátek má Teodor, Theodor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Levnější pojistka pro ženy

Česko

V kategorii Životní pojištění roku došlo ve srovnání s loňským ročníkem k výrazným změnám. Minulý vítěz svou zlatou příčku letos nedokázal obhájit a „stříbrný“ se mezi první tři nejlepší dokonce vůbec nedostal.

Na nejvyšší příčku dosáhla letos pojišťovna Uniqa s produktem Rizikové investiční životní pojištění s dividendou 2010. „Reagujeme jím na aktuální potřeby lidí. Než jsme ho pustili k veřejnosti, provedli jsme velmi důkladnou analýzu trhu. Výsledkem bylo 55 produktových změn, které jsme do pojištění zavedli,“ říká mluvčí pojišťovny Eva Svobodová.

Mezi změny patří například rozšíření krytí proti závažným onemocněním na 34 diagnóz. Vítězná životní pojistka obsahuje také pojištění právní ochrany.

„Zavedli jsme také první rozlišení sazeb úrazového pojištění podle pohlaví s desetiprocentní úsporou na pojistném pro ženy, program zdravotní asistence s exkluzivním rozsahem pro dospělé i pro děti, příznivěji jsme nastavili úrazové pojištění pro případ fatálních událostí. Naše Rizikové životní pojištění s dividendou v edici 2010 je zpětnou vazbou na vývoj, kam se posunul za poslední dva roky český trh životního pojištění,“ vysvětluje Svobodová. Dodává, že dividenda je formou odměny za příznivý škodní průběh.

Životní pojištění se přitom i v krizi prodávalo poměrně dobře. „Lidé se obávali a stále ještě obávají o svoji budoucnost,“ vysvětluje důvody Petr Zapletal, generální ředitel Pojišťovny České spořitelny, která se umístila s životním pojištěním Flexi na druhé příčce a vystřídala tak pojišťovnu Aegon.

Výhodou Pojišťovny České spořitelny je přitom její úzká specializace na životní pojištění. Nabízí kompletní servis poskytovaný prostřednictvím široké distribuční sítě.

Pojištění pro celou rodinu Třetí příčku obsadila stejně jako loni pojišťovna Kooperativa s produktem životního pojištění Perspektiva. „Lze ji nastavit jako rizikové životní pojištění, investiční životní pojištění, rodinné pojištění, popřípadě jako dětské investiční pojištění,“ upozorňuje na variabilitu pojistky mluvčí Kooperativy Milan Káňa.

V oblasti životního pojištění je přitom jasným trendem mít co nejvíc pojištěných osob na jedné smlouvě. „Všechny produkty, které nabízíme, jsou dostatečně variabilní a kopírují životní potřeby lidí. Samozřejmostí jsou výběry části naspořených prostředků či možnosti provádění změn. Klient navíc dostává již při sjednání bonus v podobě připojištění zdarma. Na konci pojištění v případě bezeškodního průběhu mu část zaplaceného pojistného vrátíme,“ informuje Káňa.

***

Životní pojištění roku 2010

1. UNIQA pojišťovna, a. s. – Rizikové investiční životní pojištění s dividendou 2010 2. Pojišťovna České spořitelny, a. s., Vienna Insurance Group – FLEXI

3. Kooperativa pojišťovna, a. s., Vienna Insurance Group – PERSPEKTIVA

Hlasuje: Odborná porota, kterou nominuje Asociace finančních poradců a zprostředkovatelů ČR (AFIZ ČR)

O autorovi| Barbora Minksová, LN

Autor:

Syndrom Petra Pana. Proč někteří muži nikdy nedospějí a žijí jako paraziti

Premium V každém chlapovi zůstává kousek kluka, ale musí to být právě jen ten kousek. Pokud muž nechce vyrůst a převzít...

Čína má Evropu v hrsti, za pár týdnů dojde hořčík. Auto bez něj nevyrobíte

Premium Vše nasvědčuje, že současná čipová krize v automobilovém průmyslu je jen zahřívacím kolem před tím, co se na Evropu...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...