23. března 2017 7:36 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Chrám sv. Víta odpoledne vystaví rakev kardinála Vlka pro veřejnost

Kardinál Miroslav Vlk | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kardinál Miroslav Vlk | foto: Jiří BenákMAFRA

PRAHA Místem, kde se lidé mohou přijít rozloučit se zesnulým kardinálem Miloslavem Vlkem, je katedrála sv. Víta na Pražském hradě. Minulou sobotu podlehl ve věku 84 let těžké nemoci. Jeho rakev bude ve čtvrtek v kapitulním chrámu vystavena od 17:00 do 21:00 hodin. V pátek bude podobná příležitost v nedalekém kostele sv. Benedikta na Hradčanech.

Usiloval o přiblížení katolické církve veřejnosti a po odchodu z čela české katolické církve se Vlk často kriticky vyjadřoval i k politické situaci a politikům. Historikové oceňují také jeho přínos k česko-německému dialogu a usmíření obou národů.

V sobotu se v katedrále sv. Víta uskuteční zádušní mše za kardinála Vlka a po jejím skončení bude jeho tělo pohřbeno do arcibiskupské hrobky. Vzhledem k omezenému prostoru žádají organizátoři pohřbu, aby lidé nenosili květinové dary. Kardinál Vlk podporoval Domácí hospic Duha v Hořicích a jistě by mu udělalo radost, kdyby lidé, kteří ho měli rádi, toto smysluplné dílo také podpořili, uvádí pražské arcibiskupství.

Na fotografii je zesnulý kardinál Vlk, který zemřel 18. března ve věku 84 let.
Biskup Vojtěch Cikrle.
ČTK
J. Cibulka Když na vlka, tak do ZOO 13:48 23.3.2017
Y. Fetsyshkanyn sluší ti to, to je tvoje manželka ? 14:17 23.3.2017

Najdete na Lidovky.cz